Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 28-02-2020 16:21

Sedat Peker'den mülteci açıklaması

Sedat Peker'den mülteci açıklaması

Sakaryalı Sedat Peker, İdlib'de yaşanan son gelişmelerin ardından açıklamalarda bulundu. Suriye İdlib'de Türk askerlerini hedef alan hava saldırısının ardından Türkiye'nin Avrupa'ya gitmek isteyen mültecileri durdurmama kararı almasına ilişkin bir açıklamada Sedat Peker'den geldi.

İşte Peker'in mültecilerle ilgili o açıklamaları...

33 ŞEHİDİMİZE İdlib’teki hain saldırıda Rusya ve İran destekli Suriye ordusunun hava saldırısı sonucunda şehit düşen 33 askerimize YÜCE ALLAH’tan rahmet diliyorum.

DOĞRU BİR KARAR AMA...

Ülkemizde bulunan 4 milyon Suriyelinin Avrupa’ya gitmesi için sınır kapılarının açılacağının söylenmesi doğru bir karar olmakla beraber bence eksik bir karardır.

SAVAŞ BÖLGESİNE GÖNDERİLMELİ

18-45 yaş aralığındaki erkek Suriyelilerin askerimizin önünde savaşa gitmeleri için İdlib’e, savaş bölgesine gönderilmesinin daha doğru olacağına inanmaktayım.

EL ALTINDAN DESTEKLENMELİ

Kadınların, yaşlıların ve çocukların ise Avrupa’ya rahat gidebilmeleri için el altından devletimizin birimlerince desteklenmesinin de çok iyi olacağını düşünmekteyim.

GERÇEKLE YÜZLEŞEMEZSEK

Düşmanımızın adını tam olarak ortaya koyamazsak (Maalesef ki, her sefer elimizi dostça uzattığımızda bizi arkamızdan hançerleyen…) Rusya ve İran’ın bu saldırının gerçek müsebbipi olduğu gerçeğiyle yüzleşemezsek başarı ve zafer için doğru bir strateji geliştirebileceğimize bir vatandaş olarak asla inanmıyorum."

Burcu NAZLI

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA