Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 23-05-2021 09:32   Güncelleme : 23-05-2021 09:39

Orman Bölge Müdürlüğü Personeline İHA-1 Pilotluk Eğitimi

Orman Bölge Müdürlüğü Personeline İHA-1 Pilotluk Eğitimi

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğünde teknik personele İHA-1 Pilotluk Eğitimi Verildi.

​Bölge  Müdürlüğü  emrinde  görev  yapmakta  olan teknik personele,  21-24 Mayıs 2021 tarihleri arasında , 4(dört) gün sürecek olan toplam 36 saatlik, İHA-1 Kullanma Eğitimi, İzmit Kavak ve Hızlı Gelişen Orman Ağaçları Araştırma Enstitüsü toplantı salonunda başladı.

Bölge  Müdürlüğü ile  Kokpit Koleji arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, Bölge Müdürlüğünde görevli teknik personele, ormancılık faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinde ve denetimlerinde, İHA kullanımı konusunda temel beceri kazandırmak, ormancılık çalışmalarında kullanabilecek düzeyde bilgi sahibi olmaları amacıyla eğitim düzenlendi.

Düzenlenen eğitimin  açılış konuşmasında, Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat şunları söyledi: "Amenajman haritalarımızın uzaktan algılama yöntemiyle hazırlanması ile başlayan süreçte, teknolojinin yaygın kullanımı hızla artmaktadır. Ormancılık faaliyetlerimizi özellikle iklim ve zor arazi şartlarında;  işlerimizi kolaylaştıracak, zaman ve işgücünden tasarruf sağlayacak olan, İHA kullanımına daha çok yer vereceğiz. Teknolojinin yaygın kullanımı amacıyla, teknik elemanlarımızın bu tür  eğitim almalarına önem vermekteyiz.

Bu eğitimler sayesinde; bölme alanlarının belirlenmesi, damgalanacak ağaçların  ve servetin tespiti, maden işletme sahalarının kısa sürede ve hassasiyetle ölçümünün yapılması, aşımların tespiti, yangınların izlenmesi, ağaçlandırma çalışmalarında terasların ölçümü gibi daha bir çok çalışmalarımızda, insansız hava araçlarının daha aktif olarak kullanılacağına inanıyorum.

 Bu vesile ile meslektaşlarımızın eğitimine vermiş oldukları destek ve işbirliği protokolünden dolayı, Kokpit Koleji sahibi, müdür, müdür yardımcısı ve kıymetli hocalarımıza teşekkür ediyor, eğitimin hayırlı olmasını diliyorum.''

Eğitim sonrası yapılacak sınavda başarılı sonuç alan teknik personel, İHA-1 Ehliyeti almaya hak kazanacak

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA