TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 01-12-2021 10:38   Güncelleme : 01-12-2021 10:45

Kocaeli Mahkemesine yazı yazıldı... Yiğit Marcus Aral hakkında yakalama kararı

Kocaeli Mahkemesine yazı yazıldı... Yiğit Marcus Aral hakkında yakalama kararı

Şevval Şahin ile yemek yiyen o dönemki sevgilisi Kerem Kamışlı'yı denize attığı iddiasıyla hakkında 34 yıla kadar hapis cezasıyla dava açılan Yiğit Marcus Aral hakkında, yakalama kararı çıkarıldı.

KOCAELİ MAHKEMESİNE YAZI YAZILDI

8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Yiğit Marcus Aral'ın savunma vermekten kaçtığının anlaşıldığına kanaat getirerek, sanık Aral hakkında yakalama emri çıkarılmasına karar verdi. Heyet, Kocaeli Ağır Ceza Mahkemesi'ne yazı yazarak Kerem Kamışlı'nın ifadesinin talimatla alınmasına da karar vererek duruşmayı erteledi. Kamışlı koronavirüs testinin pozitif çıktığını öne sürerek duruşmaya katılmazken, sanığın duruşmadan yaklaşık 1 saat önce sosyal medya üzerinden bir restoranda olduğuna dair fotoğraf paylaştığı ve "Korona olduğundan şüpheliyiz. Hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep ediyoruz" denildiği bildirildi.

HAPSİ İSTENİYOR

İddianamede Yiğit Marcus Aral'ın "Olası kast ile adam öldürmeye teşebbüs""Tehdit""Özel hayata ilişkin görüntüleri ve sesleri ifşa etmek" ve "Hakaret" suçlarından toplamda 22 yıl 9 aydan 34 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyor.