Ferizli
Giriş Tarihi : 18-12-2020 19:39   Güncelleme : 18-12-2020 20:16

Ferizli Cezaevinden gelen şikayeti de aktarmıştı, HDPli vekile yanıt

Ferizli Cezaevinden gelen şikayeti de aktarmıştı, HDPli vekile yanıt

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Cezaevlerinde çıplak aramalar yapıldığına dair iddiaları gündeme getirmiş, yurdun çeşitli yerlerinden olduğu gibi, Sakarya'nın Ferizli ilçesindeki Cezaevinden de benzer şikayetleri aktarmıştı. 

AKP'Lİ ÖZLEM ZENGİN'DEN YANIT

Meclis kürsüsünden Uşak'ta gözaltına alınan 30 üniversite öğrencisi kadının çıplak aramaya maruz kaldığını söyleyen HDPli vekile, AKP'li Özlem Zengin'den cevap geldi. Zengin "Gergerlioğlu Meclis'i terörize ediyor. Türkiye'de çıplak arama yok" dedi

"Böyle bir şeye müsade eder miyiz?"

Euronews'ten Dilek Gül'ün sorularını yanıtlayan Zengin, Türkiye'de 'çıplak arama' olmadığını savunurken, HDP'li Gergerlioğlu'nun TBMM'yi terörize ettiğini öne sürdü. "Bütün hayatı kadın mücadelesi ile geçmiş bir insanım, böyle bir şeye müsaade edebilir miyiz biz? Bir kadının böyle aranmasına biz tahammül edebilir miyiz?" diyen Zengin, Türkiye'deki cezaevlerinin dünyayla kıyaslanamayacak ölçüde iyi olduğunu söyledi. 

30 kadının çıplak aranmasına ilişkin ne demişti? 

Gergelioğlu, geçtiğimiz eylül ayında  yaptığı bir basın açıklamasıyla konuyu gündeme getirmiş ve “Uşak’tan korkunç haberler aldık. 30’a yakın çoğu üniversite öğrencisi genç hanıma Uşak Emniyeti’nde çıplak arama yapılmış! Yani üst iç çamaşırlarının içi ve alt çamaşırları dizine kadar indirilerek otur-kalk yapılarak çıplak arama yapılmış! Bunu utanarak anlatıyorlar! Ama yapanlar bunu yapmaktan utanmamışlar. Kimsenin yanına da kar kalmayacak bunlar. Bugün bunların üstü örtülebilir. Ama yarın bu yaptığınız işkencelerden hesap vereceksiniz” ifadelerini kullanmıştı. 

Gergerlioğlu: "Bu işin peşini bırakmayacağım"

Gergerlioğlu'ndan yanıt gecikmedi. Zengin'in sözlerine sosyal medya hesabından yanıt veren HDPli vekil, "Bana gelen binlerce çıplak arama mesajı var. Ben sonuna kadar bu işin peşini bırakmayacağım. İstedikleri kadar iftiralara başvursunlar" ifadelerini kullandı.

HalkTv

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA