Sakarya Ekonomi
Giriş Tarihi : 06-02-2020 19:54   Güncelleme : 06-02-2020 19:56

Doğalgaz kampanyasına Türk-İş'ten destek

Doğalgaz kampanyasına Türk-İş'ten destek

Kartlı doğalgazda zammın sonradan yansıtılmasına karşı başlatılan kampanyaya Sakaryalı Ergün Atalay'ın Genel Başkanı olduğu Türk-İş’ten destek geldi. Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, başlattıkları kampanyaya desteğin giderek büyüdüğünü ifade etti. Çakar, vatandaşlara da kampanya dilekçesini elektronik ortamda imzalaması için çağrı yaptı. Toplanan imzaların Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na gönderileceği bildirildi.

Kartlı doğalgaz kullanan vatandaşlara zamların sonradan yansıtılmasını Türk-İş de eleştirdi, imza kampanyasına destek verdi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, 29 Temmuz 2018’de bir yönetmelik çıkarttı. Buna göre, kartlı doğalgaz aboneleri daha önce gaz yüklemesine rağmen gelen zamlar bir sonraki ay tüketiciye ek fatura olarak gönderiliyor.

Yapılan değişikliğin hukuka aykırı olduğunu vurgulayan Tüketici Hakları Derneği de 16 Ocak’ta bir imza kampanyası başlattı.

Derneğin başlattığı kampanyaya ilk destek de emek cephesinden geldi. Türk-İş tüketicilerin mağdur olmaması için başlatılan kampanyaya desteğini açıkladı.

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, vatandaşlara da kampanya için çağrı yaptı. Toplanan imzaların Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklara Bakanlığı ile siyasi partilerin milletvekillerine gönderileceğini belirtti.

Ulusal Kanal

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA