Advert
Akyazı
Giriş Tarihi : 08-10-2020 01:09   Güncelleme : 08-10-2020 01:22

Akyazı'ya Jeotermal Seracılık Üretim ve Pazarlama Kooperatifi

Akyazı'ya Jeotermal Seracılık Üretim ve Pazarlama Kooperatifi

JEOTERMAL SERACILIK ÜRETİM VE PAZARLAMA KOOPERATİFİ, SAKARYA'NIN AKYAZI İLÇESİNDE KURULDU. KOOPERATİFİN YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA İSE EKREM ÇORUHLU GETİRİLDİ. KOOPERATİFİN KURUCU ÜYE LİSTESİ DE BELLİ OLDU. BUNA GÖRE KURUCU ÜYELER ŞUNLAR:

Başkan Çoruhlu kooperatif hakkında şu açıklamayı yaptı:

"Ülkemizde ve bölgemizde bolca bulunan Jeotermal kaynakların tarım sektöründe yeteri kadar kullanılmasına öncülük etmek, Jeotermal seracılığın yaygınlaşması için faaliyetlerde bulunmak üzere Ülkemizdeki ilk Jeotermal Kooperatifi Akyazı / Sakarya’da kurmuş bulunuyoruz.

Ülkemizde hızla artan nüfusuna paralel olarak gıda maddelerine talep de her geçen gün artış göstermektedir. Ayrıca İnsanlar taze sebzeyi mevsimi dışında da tüketmek istemektedirler. Bu artan gıda ihtiyacının karşılanması ve mevsimi dışında da sebze talebinin karşılanabilmesi için, her mevsim yüksek verimin alındığı termal seracılık, her geçen gün daha fazla önem kazanmaktadır.

Ülkemizde tarımda yeteri kadar kullanılmayan Jeotermal kaynaklar teşvik edilerek daha fazla kullanılması sağlandığında, kış aylarında seraların önemli maliyeti olan ısıtma sorunu çözülecek yılın kış aylarında da üretim yapılacağından çok önemli bir avantaj sağlanacaktır, buradan üretici de tüketici de fayda sağlayarak, seracılığın gelişmesi mümkün hale gelecektir. Üreticilerin artan gelirleriyle de Ülkemizde Termal seracılık hızla gelişecektir.

Hedef: Sakarya'da 10 yılda 5.000 sera

Kooperatif olarak hedefimiz Termal seracılığı yaygınlaştırarak sadece Sakarya’da 10 yılda 5.000 seraya ulaşmaktır.

Termal Tarım Kooperatifinin kuruluşunda desteklerini sunan tüm devlet büyüklerimize ve Bakanlık personeline şükranlarımızı sunuyor Kurucu üyelerimiz ve Yönetim Kurulu adına teşekkür ediyorum."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA