SİYASET
Giriş Tarihi : 27-01-2021 11:31   Güncelleme : 27-01-2021 11:39

Akşener Sakarya'ya gelmeden Grup'ta konuştu: Hanelerde yangın var

Akşener Sakarya'ya gelmeden Grup'ta konuştu: Hanelerde yangın var

Bugün Sakarya'ya gelecek olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu.  İYİ Parti lideri Akşener, TBMM'ye verilen aranın ardından gerçekleşen ilk grup toplantısında konuştu. Akşener, kredi borçlarının ertelendiğine göre Erdoğan'ın piyasa şartlarını bildiğini, buna rağmen dükkanların kapanmadığından bahsettiğine dikkat çekti. Akşener HDP Esenuyurt binasındaki bölücübaşı Öcalan'ın posteri ile ilgili de çarpıcı bir yorumda bulundu.

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidara ve Cumhur İttifakı'na yönelik çarpıcı eleştirilerde bulundu.

Erdoğan'ın kapanan dükkan ve şirket olmadığına dair çok tartışılan ifadelerine atıfta bulunan Akşener,  "Esnafımızın kredi borçlarını erteleme kararı aldığına göre, sayın Erdoğan, piyasa şartlarını biliyor olmalı, değil mi?" derken, bu duruma rağmen Erdoğan'ın 'Bazı dostlar diyorlar ki, dükkanlar kapanıyor, şirketler kapanıyor. Kapanan falan yok, her şey ortada.” dediğine işaret etti.

Akşener,  "Ben de şimdi doğal olarak, kendisine sormak istiyorum: Eğer işler yolundaysa, ve her şey de ortadaysa, kredi taksitlerini neden öteliyorsun?" şeklinde konuştu.

Akşener,  İstanbul Kartal’da bir kuyumcunun kendisine 80 yaşında bir teyzenin gelerek, eşinden kalan yüzüğü bozdurduğunu anlattığını aktaran Akşener,  "Eskiden vatandaş kuyumcuya yatırım için giderdi. Şimdilerde, fatura ödeyebilmek için, alyans bozdurmaya gidiyor." ifadesini kullandı.

Akşener, HDP İstanbul Esenyurt binasındaki terörist başı Öcalan'ın posterlerinin çıkması ile ilgili de, "Bu Cumhur ittifakı gerçekten bir acayip. HDP binasında, Apo posteri bulunca şaşırıyorlar ama seçim zamanı mektubunu okutmaya gelince, dert etmiyorlar. Yana yakıla, 'HDP kapatılsın.' diyorlar ama, Bunun için en ufak bir adım bile atmıyorlar." dedi.

Kaynak Yeniçağ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA