Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 20-10-2020 20:18   Güncelleme : 20-10-2020 21:48

Yılmaz Vural, SMA hastası Deniz bebek için canlı yayın yaptı

Yılmaz Vural, SMA hastası Deniz bebek için canlı yayın yaptı

Kas hastalığı SMA ((Spinal Musküler Atrofi) ile mücadele eden 16 aylık Deniz bebeğin ailesi, yalnızca ABD’de yapılan tedavi masrafları için yardım bekliyor. Aydın'ın Söke ilçesine bağlı Sarıkemer Mahallesi’nde yaşayan Mustafa ve Emel Pamuk çiftinin 17 aylık kızları İkra Deniz, kas hastalığı SMA ((Spinal Musküler Atrofi) nedeniyle zor günler geçiriyor. Makinelere bağlı olduğu için doğal yollardan beslenemeyen Deniz, nefes problemi yaşıyor. Hastalığın tehlikeli evresi olan SMA Tip-1 teşhisi konan İkra Deniz, ilacını dört ayda bir İzmir Behçet Uz Çocuk Hastanesi’ne giderek alabiliyor.

2 milyon 500 bin euro

Deniz bebeğin sağlığına kavuşabilmesi için gerekli olan gen tedavisinin 2 yaşına kadar yapılması gerekiyor. Tedavi yalnızca ABD’de yapılabilirken, İkra Deniz’in 21 kiloyu da aşmaması gerekiyor. Pamuk ailesi 8 ay içerisinde yapılması gereken tedavinin masrafının 2 milyon 500 bin euro (yaklaşık 18 milyon TL) olması nedeniyle zor duruma düştü. İkra Deniz için internet üzerinden Almanya’da yardım kampanyası başlatıldı.

YILMAZ VURAL ANNEYLE CANLI YAYIN YAPTI

Sakaryalı teknik direktör Yılmaz Vural "denizehayatol" etiketi üzerinden canlı yayın yaparak Deniz bebek için yardım çağrısı yaptı. Bebeğin annesi ile internet üzerinden görüşen Vural, "Yaklaşık 100 kişiyi toplayıp Cumhurbaşkanlığına gidin, sarayın kapısına dayanın ve yardım isteyin" dedi. Sakaryalı Yılmaz Vural, "Bu yardımı toplayamazsak yuh bize " dedi. 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA