Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 20-03-2020 11:39

Yaman'dan dikkat çeken soru..!

Yaman'dan dikkat çeken soru..!

DEMİRYOL İŞ SENDİKASI ŞUBE BAŞKANI CEMAL YAMAN, KORONAVİRÜS SALGINININ HAYATLARI YOKETTİĞİ ŞU GÜNLERDE, "OTOBÜS ŞOFÖRLERİ-SAĞLIK VE KAMU ÇALIŞANLARI NASIL KORUNACAK?" DİYE SORDU. İŞTE YAMAN'IN BASIN AÇIKLAMASI:

"Dünyayı kasıp kavuran, KORONA (COVID-19) virüsü ile ilgili mücadele kapsamında hükümetimiz, Sağlık Bakanlığı tarafından çeşitli uyarı ve önlemleri yetkililer vasıtasıyla açıklıyor, bizlerde yakinen takip ediyor ve bu alınan tedbirleri uygulamak bir vatandaşlık görevi olduğunu belirtiyoruz.

            Hükümet 18/03/2020 tarihinde bir ekonomik paketi de açıklamış bulunuyor. İş adamlarına, Esnafımıza ve emeklilere yönelik açıklamaları yakinen takip ediyoruz.

            Kamu çalışanlarına yönelik tedbirler kapsamında, Engelli, Heyet Raporu ve 60 yaş üstü çalışanların 12 gün ücretli izinli sayılmaları doğru bir karardır.

            Ancak; Doktorlar, Hemşireler ve Sağlık çalışanları için bu uygulamanın yapılmaması doğru değildir.

            Halkımız ile yakın temas içerisinde çalışmak zorunda olan, toplu taşıma araçlarını kullananlara, sağlıkta çalışan personelin işe gitmekten başka şansı yoktur. Bu kesimin nasıl korunacağı yönünde işyerlerinde 6331 sayılı yasa gereği kurulması zorunlu olan, İSG (iş sağlığı ve güvenliği) kurulda yaptığımız çalışmaların haricinde genel bir tedbir bugüne kadar açıklanmamıştır.

            Halkımıza hizmetten başka şansı olmayan bu kesimin maddi, manevi desteklenmesi başta çalışma verimi, moral değerleri ve sağlıklarının korunması adına önemlidir.

            Bu vesile ile ülkemizde bu sağlık problemini en az hasarla atlatabilmemiz için herkesin üzerine düşen tedbirlerin uygulanması doğrultusunda birlik beraberliğe, samimiyete davet ediyoruz. "          

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA