Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 16-09-2021 15:14   Güncelleme : 16-09-2021 15:52

Şiar Kılıç davası ertelendi, Ölmeden önce cinsel istismara uğradı mı?

Şiar Kılıç davası ertelendi, Ölmeden önce cinsel istismara uğradı mı?

Sakarya'nın Kocaali ilçesinde darp edildikten sonra evde çıkan yangında ölü bulunan 9 yaşındaki Şiar Kılıç için açılan dava duruşması ertelendi. Bugün Sakarya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava duruşmasında sanıkların tutukluluğun devamına ve duruşmanın 16 Kasım tarihine saat 14.45'e ertelenmesine karar verildi. Duruşmada maktül Şiar Kılıç'ın ölmeden önce cinsel saldırıya maruz kalıp kalmadığının araştırılmasına ilişkin rapor görüşüldü.

CESET KÖMÜRLEŞMİŞ OLDUĞU İÇİN İSTİSMARIN TESPİTİ MÜMKÜN OLMADI

Adli Tıp Kurumu raporuna göre cesedin kömürleşmesi nedeniyle bunun tespitinin mümkün olmadığı ifade edildi. Adli tahkikat sonucu istismarın tespit edilebileceğine karar verildi. Bu arada duruşmaya gelmeyen tanığın zorla getirilmesi kararlaştırıldı.

UCİM'DEN BASIN AÇIKLAMASI

Duruşma sonrasında Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM) tarafından bir basın açıklaması yapıldı. UCİM adına konuşan bir bayan avukat, "Çocuğumuz canice katledilmiştir. Annesi ve sevgilisi tarafından katledilen Şiar Kılıç'ı hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Tüm çocukların sesi olmaya devam edeceğiz" dedi.