SİYASET
Giriş Tarihi : 13-01-2021 12:04   Güncelleme : 13-01-2021 12:07

Sakarya için kara propaganda!

Sakarya için kara propaganda!

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, "Sakarya'da korktum" şeklinde paylaşım yapınca, sosyal medyada Sakaryalılardan cevap gecikmedi. Kaya'nın endişe dolu sözlerini Twitter hesabından gündeme taşıyan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da tepkilerden nasibini aldı.

KALABALIĞIN İÇİNDE KÜRTÇE KONUŞMAYA KORKMUŞ...

Kadın vekil, kendisini telefonla arayan ve sadece Kürtçe konuşabilen annesi ile, Sakarya'da kalabalığın içinde iken konuşmaya korktuğunu anlattı ve sosyal medya hesabından şunları yazdı:

"SİZE DE AĞIR GELİYOR MU?"

"Size de ağır geliyor mu? Bugün işim gereği Sakarya’daydım, annem aradı. Annem Kürtçeden Başka lisan bilmez. Kalabalık bir yerde olduğum İçin korktum telefona bakamadım. Kalabalık bir yerde olduğum için korktum telefona bakamadım. Bu bana çok ağır geldi"

"TÜRKLER NEREDE?"

Sakarya'da yaşadığı psikolojiyi gündeme getiren HDPli kadın vekilin paylaşımını, sosyal medyada aynen paylaşan, mevkidaşı, Kocaeli milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da “Kürdü bu ruh halinden kurtaracak Türkler nerede?” diye sordu.

TEPKİ YANITLARI

HDPli her iki vekile Sakaryalı Twitter kullanıcılarından tepki de, yanıt da gecikmedi. Sakarya'daki güzel mozaikten söz eden Twitter kullanıcıları, "korktum" diyen HDPli kadın vekile hem tepki gösterdi, hem de sözlerini tiye aldı. Benzer tepkiler Gergerlioğlu'na da geldi.

SÖZLERİ ALINTI YAPTI, AMA KENDİ YAZDI SANDILAR

Bu arada bazı Twitter kullanıcıları, kadın vekilin sözlerini aynen yazıp paylaşan Gergerlioğlu'nun alıntı yaptığını algılayamayınca, o sözler kendisine ait sandı... HDPli komşu vekili, "Bu sözler benim değil, alıntı" diye yazmak zorunda kaldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA