Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 27-11-2020 15:42   Güncelleme : 27-11-2020 15:46

Sakarya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Doğan Yargıtay'a atandı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Doğan Yargıtay'a atandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu Yargıtay'da boşalan koltuklar için 11 yeni üye seçti. Bu arada Sakarya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Doğan da Yargıtay'a atanan isimler arasında yeraldı.

Yeni üyeler arasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan ve Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman da bulunuyor. Gaziantep ve Mersin Cumhuriyet Başsavcısı da Yargıtay’a seçilen yeni isimler arasında. HSK’nın, önümüzdeki hafta İstanbul, Ankara, Mersin ve Gaziantep Başsavcılıklarına yeni isimler ataması bekleniyor.

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, HSK eski Genel Sekreteri Fuzuli Aydoğdu, İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Canel Rüzgar da Yargıtay'a üye olarak yeni atanan isimler oldu.

HSK'ca Yargıtay'a atanan diğer isimler ise şöyle:

İstanbul Ticaret Mahkemesi Başkanı Kemal Güngör, Sakarya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Doğan, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Savaş Şahinsoy, Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Selfet Giray ve Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Mehmet Beyhan Seçkin…

HSK'nın, önümüzdeki hafta İstanbul, Ankara, Mersin ve Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılık görevlerine yeni isimler ataması bekleniyor. HSK'nın Güz Kararnamesi çerçevesinde yapılacak atamalar merak konusu.

Kaynak: Sabah

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA