Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 13-01-2021 16:48   Güncelleme : 13-01-2021 17:05

Sakarva Valisinden kara propagandacılara kapak olacak sözler!

Sakarva Valisinden kara propagandacılara kapak olacak sözler!

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ile Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun ilimize yönelik kara propagandasına kapak olacak bir paylaşım yaptı. Vali Kaldırım Twitter hesabından Sakarya için şunları yazdı:

"KARDEŞLİĞİN ZİRVELEŞTİĞİ ŞEHİRDİR SAKARYAM"

"Dokusu, kimliği, tarihi bakiyesi, engin medeniyet birikimi, sağlam kodları, zengin kültürel yapısı, asil insanları ile misafirperverliğin, huzurun, kardeşliğin zirveleştiği şehirdir Sakaryam... Bütün bu özellikleriyle Sakarya Anadolu’nun özü ve en müstesna şehirlerinden biridir."

NE OLMUŞTU?

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Twitter hesabından, "Size de ağır geliyor mu? Bugün işim gereği Sakarya’daydım, annem aradı. Annem Kürtçeden Başka lisan bilmez. Kalabalık bir yerde olduğum İçin korktum telefona bakamadım. Kalabalık bir yerde olduğum için korktum telefona bakamadım. Bu bana çok ağır geldi" diye yazmış, Kaya'nın bu sözlerini HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da tırnak içinde paylaşmıştı. 

HDPli vekillerin Sakarya üzerinden yaptığı kara propaganda Sakaryalıların tepkisine neden olmuştu. Dün ve bugün yapılan paylaşımlarda HDPli vekiller sert bir dille eleştirildi.

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA