TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 11-11-2021 15:29   Güncelleme : 11-11-2021 15:35

Royal Canin Marka Kedi Maması Kampanyalı Fiyatlarla Zoo.com.tr ‘de!

Royal Canin Marka Kedi Maması Kampanyalı Fiyatlarla Zoo.com.tr ‘de!

Kedilerin sağlıklı şekilde gelişim gösterebilmesi için mutlaka doğru mamanın tercih edilmesi gerekir. Büyüme, gelişme ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilme için mama alışverişi sırasında mutlaka farklı noktalara dikkat edilmesi şart. Bilinen markaların mamalarının tercih edilmesi, kaliteli ürünlerin satın alınması ve kedilerin sağlığı için onların ihtiyaçlarına yönelik olan içerikleri barındıran mamaların kullanılması önerilmektedir.

Kedinizi Besleyen Mamalar Tercih Edin

Gelişim ve sağlıklı bir yaşam için mutlaka gerekli içerikleri yeterli ve dengeli şekilde barındıran ürünleri seçmek gerekir. Kedilerin ihtiyaç duyabileceği farklı içerikleri barındıran kedi mamalarının satın alınması, kedilerin genel sağlıklarını olumlu yönde etkileyebilecektir.

Kedi maması seçimi sırasında kedinizin mevcut rahatsızlıklarını, sahip olabileceği hastalıkları, onun genel bağışıklığını, yaşını ya da kilosunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca kedinizin gün içerisinde ne kadar aktif olduğu da mama seçimi sırasında etkili bir noktadır. Bu nedenle de her kedinin aynı mamayı tüketmesi ve bu mamadan aynı sağlıklı beslenme etkisini alması beklenemez.

Aşırı aktif kedilerin yüksek enerji içeriğine sahip olan mamalar ile beslenmesi önerilir. Benzer şekilde çeşitli hastalıklara yatkınlığı olan kedilerin de belirli vitamin ya da mineral içeriklerini daha yoğun şekilde tüketmesi önerilebilir. Ayrıca kısırlaştırılmış ya da hamile kediler için farklı türlerde mamaların seçimi gerekebilir. Bu sebeple kedilerin beslenme ihtiyacına yönelik şekilde kedi mamalarının satın alınması önerilir.

Kaliteli Markaların Ürünlerine Odaklanın

Farklı markalardan kedi mamaları satın alınabilir. Ancak yine de satın alınacak olan mamanın hangi marka olduğu çok önemlidir. Her marka aynı kalite ve doğallıkta mama üretemeyebilir. Bu nedenle de kedinizin daha doğal ve taze içerikler ile beslenmesi için farklı mamaları seçmeniz mümkündür. En sık tercih edilen markalar arasında yer alan Royal Canin, farklı içerikleri ile kedilerin keyifli tüketimine olanak tanıyan bir markadır.

Benzer şekilde Micho kedi maması da farklı türleri ile her kedinin damak tadına ve gereksinimlerine rahatlıkla hitap etmektedir. Sağlıklı, besleyici ve kaliteli bir mama alınacağı zaman tercih edilen markalardan biri olan Hill’s ise kedilerin gelişimlerinin sağlıklı olması ve genel yaşam kalitelerinin yükselmesi için doğru içerikler ile en leziz mamaları hazırlamak için çalışan güvenilir markalardan biridir.

Kedi Maması Türlerini Tanıyın

Pek çok farklı kedi maması çeşidi mevcuttur. Bu ürünlerin içeriklerinin, üretim şekillerinin, markalarının ve kediler için tüketim kolaylığının bilinmesi şarttır. Kimi kediler tek tip mama ile beslenebilir ancak bazen kedilerin tek tip mama ile beslenmemesi önerilebilir. Bundan dolayı mama çeşitlerine dair fikir sahibi olmak, kedilerin sağlıklı şekilde beslenebilmesine olanak tanımaktadır.

Ödül maması, konserve kedi maması, kuru kedi maması gibi pek çok farklı çeşitteki her bir mamanın içeriği kendine hastır. Örneğin genellikle ödül mamaların içeriğinde diğerlerine oranla daha yüksek tahıl ve karbonhidrat yer alırken konserve mamalarda genel olarak protein içeriğinin daha yüksek olduğu söylenebilir. Ayrıca konserve mamalarda parça etli tavuk, balık ya da et gibi ürünler yer aldığı için kediler bu tip mamaları daha çok sever ve bu mamaların sindirim sistemini çalıştırması söz konusudur.

Kuru mamalar ise kedilerin ihtiyaç duyabileceği pek çok içeriğe sahip olduğu için bu mamaların düzenli şekilde tercih edilmesi önerilir. Farklı mamaların içeriklerini ve yararlarını bilmek ise kedilerin dengeli beslenmesine yardımcı olabilmektedir.

Siz de patili dostunuz için en iyi Pro Plan mamayı Pet shop ZOO’da keşfedin!