TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 13-02-2020 14:02   Güncelleme : 13-02-2020 14:19

Palu Ailesi Davasında Karar

Palu Ailesi Davasında Karar

Kamuoyunda Palu Ailesi olarak bilinen davada, tutuklu sanık Tuncer Ustael ağırlaştırılmış müebbet ve 7 yıl hapis, diğer tutuklu 5 aile üyesi ise 8 yıl 4 ay ile 12 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

Körfez’de, 11 yıl önce Meryem Tanhal (35) ve kızı Melike Tanhal'ın (8) kaybolmasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Palu Ailesi'nden 6 sanığın yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında karar çıktı.

Kocaeli 7.Ağır Ceza Mahkemesinde Meryem Tahnal’ın öldürülmesi olayı ile ilgili yargılanan Palu ailesi ve ailenin damadı olan Tuncer Ustael’in aldıkları cezalar açıklandı.   Sanıklar Tuncer Ustael, Emine Ustael, Havva Palu, İsa Palu, Ayşe Palu ve Fatih Palu geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirildi. Duruşmada sanık avukatları da hazır bulundu.

Mahkeme Heyeti Tuncer Ustael için, Meryem Tahnah’ın ısrarlı şekilde dövülmesi, aç bırakılması ve bu eylemlerin bütünü olarak Meryem Tahnal’ı eziyet çektirerek öldürüldüğü kararı verildi ve ağırlaştırılmış müebbet cezası aldı. Tuncer Ustael ayrıca hürriyeti kısıtlama suçundan 4 yıl ve başkasına kredi kartı kullanımından 3 yıl ceza verdi.  Emine Ustael, Hava Palu, İsa Palu, Ayşe Palu için Tuncer’in eylemlerine yardım ettikleri sebebiyle 12 yıl 6 ay, hürriyeti kısıtlamadan 1 yıl 8 ay, Fatih Palu için 8 yıl 4 ay ve hürriyeti kısıtlamadan 1 yıl 1 ay 10 gün hapis cezası verilirken suç miktarı gözetilerek Fatih Palu tahliye edildi.

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA