Advert

Advert

Advert
SAKARYA SAĞLIK
Giriş Tarihi : 12-04-2021 16:28   Güncelleme : 12-04-2021 22:11

Mide kanaması şikâyetiyle gitti, hastanede korona kaptı iddiası!

Mide kanaması şikâyetiyle gitti, hastanede korona kaptı iddiası!

Liberal Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk Avcı, eşinin babaannesi ile birlikte 10 günlük hastane serüveninde başlarına gelenleri yazdı. Avcı, 1 Nisan'da mide kanaması şüphesiyle hastaneye kaldırılan babaannenin, yoğun bakım ünitelerinin dolu olması gerekçe gösterilerek 3 gün boyunca SEAH'ta kritik odada hijyen ve gerekli özen gösterilmeden yatırıldığını, sonra da kendilerine bilgi verilmeden Yenikent Devlet Hastanesi yoğun bakım servisine sevk edildiğini, Covid-19'lu hastalarla yanyana yatırıldığı için de korona kaptığını öne sürdü. Avcı, sosyal medya hesabından yaşananlara tepki gösterdi.

"MİDE KANAMASI DİYE GİTTİK, HASTANEDE COVİD-19 KAPTI"

"Mide kanaması diye gittik, Hastanede Covid-19 kaptı" ifadesini kullanan Avcı şunları yazdı:

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE SESLENDİ

"ADAPAZARI İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NE BU PLANSIZLIĞI SORUYORUZ, GERÇİ İLGİLENECEKLERİNİ SANMIYORUZ AMA, EN AZINDAN KAMUOYU BİLSİN Kİ SİZLERİN BAŞINA GELMESİN.

10 GÜNLÜK REZALET DOLU HASTANE SERÜVENİMİZ

Sağlık Hizmetleri Mağdurları ve Sosyal Medya Takipçileri,

1 Nisan'da mide kanaması şüphesiyle hastaneye kaldırılan anneciğim yoğun bakımların dolu olması nedeniyle 3 gün boyunca SEAH'ta kritik odada hijyen ve gerekli özen gösterilmeden bekletilerek 3 Nisan günü bizlere bildirilme zahmetinde bile bulunulmadan Yenikent Devlet Hastanesi yoğun bakıma sevk edildi. Üstelik biz orada hastamız içeride diye beklerken haberi hastamız diğer hastaneye gittikten sonra aldık.

8 Nisan günü hastamızın durumumun gayet iyi olduğu hatta ağız yoluyla besleneceğinin haberiyle Yenikent Devlet Hastanesi'nden tekrar SEAH Dahiliye Bölümü'ne sevki gerçekleşti. Hem de iki kişilik odada bizlerle temaslı olarak. Hastamız geldiğinde bırakın ağız yoluyla beslenmeyi su bile içemeyecek kadar bilinci kapalı denildi ve hastamızın oksijene bağlı olarak geldiğini gördüğümüzde şok olduk.

(İnsanları kandırarak hastaneden göndermek çok saygı duyduğumuz sağlıkçılarımızın adeti olmuş galiba.)

Buraya geldikten sonra da yoğun bakıma maalesef ki doluluk nedeniyle alınmadı ve dün yani 10 Nisan'da Özel Gebze Merkez Hastanesi yoğun bakıma sevk edildi. Hastaneye hastayı kabul etmeden önce normal şartlarda olması gerektiği gibi PCR testi yapıp alabileceklerini belirttiler ve test yaptılar.

EN ACI KISMI

Bunca gündür teşhişini koyamadıkları rahatsızlığın her hastane sevkinde onca tahlil yapıp da PCR testi yapmayan ihmalkâr SAKARYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ile YENiKENT DEVLET HASTANESİ'nin bizlere hediyesi COVİD'miş. Üstelik biz o kadar sakınırken.

Bunu bunca gün sonrasında Gebze'deki hastane tespit etti. Özel Gebze Merkez Hastenesine ilgilerinden ötürü teşekkür ederiz. Üstelik Sakarya'da çekilen akciğer tomografisi sonuçlarına bakarak. Buradakiler (Sakarya'dakiler) neyi incelediler merak ediyorum.

Bunun vebalini onlarca kişi çekecek ne yazık ki. Bu sorumsuzluğun bedelini ödeyecek olanlar bizler miyiz sorarım sizlere?

Cihazları bir hastadan diğerine temizlemeden takmak mı dersiniz, hemşirelerin eldiven değiştirmeden diğer hastaya dokunmalarımı dersiniz, PCR testini sadece kişiye sorarak (Var mı yok mu?) değerlendirmeleri mi dersiniz...

Mide kanamasıyla başlayan bu serüven umarım bizi üzecek bir durumla sonuçlanmaz.

DUALARINIZI BEKLİYORUZ."

HALUK AVCI DETAY HABER'E KONUŞTU:

"Hasta olan kişi eşimin babaannesi... Kendisi melek gibi bir insan olduğu icin herkes anne diye hitap eder 92 yaşında, Adı Hüsniye Göbekcioğlu Seah'ta acilde "mide kanaması ve böbrek yetmezligi" denildi. 3 gün acilin müşahede odasında sözde tedavi edilmeye çalışıldı, "yoğun bakım ve odalarımız dolu onun icin burda tutuyoruz yoğun bakımda yatmasi gerekir" dediler. 3 gün sonrası biz acilin önünde beklerken karaman yenikent hst .yoğun bakimına götürüldü, bize oraya varinca söylediler Karaman'da 5 gün kaldılar yogun bakım önünde durumu haber almak icin bekliyoruz, zorda olsa arada bir hastamızın durumu iyiye gidiyor deniliyor. 5 günün sonunda "hastanız iyileşti" dediler, ağızda beslenme yapilabilecegi icin seah.hst. yanindakı kadın doğum hst. normal odaya yatırıldı ve burada "yaninda refakatci olarakta kalabilirsiniz" denildi. Bizler de yaninda refakatci olarak kalmaya başladık, bırakın yenikentin agızdan yemeği su bile içemeyecek şekilde yenikente yatirdığımızdan daha kötü bir vaziyette hastaneden çıkarıldığını üzücu bir sekilde gördük ve yenikent yoğun bakım ünitesinde corona kapmış, demekki normal hastaların yanına covidli hastalar yatırılmış ve bizim hastamız da orada covid kapmış.

Allaha şükür 3 gün dönüşümlü olarak refakatçi kaldık bizlere bulaşmadı hastamız normal odada degil yoğun bakımda yatması gerektiğini doktorların söylemesi üzerine özel gebze hastanesinde boş yer bulunca oraya sevk edildi.

Bu özel gebze hst.covid testi yapınca corana olduğunu ögrendik. Orası da gebzede özel premier hst. sevk etti, buradaki doktorlara durumu anlattık, şuan gerekli tedaviye başlandı. Bunları yazmamdaki gaye Sakarya'da saglık konusunda bir kargaşa ve plansızlık olduğu, hijyen şartlarının uygulanmadığı, mide kanaması ile gittiğimiz Sakarya'da hastanelerin bize hediyesinin Corana oldugunu gördük. Malesef hastanelerimiz içler acısı, inanın Gebze'deki hastanelerde planlı yönetimi görünce hesapta büyükşehir olan Sakaryamızda zerresi yok."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA