Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 15-11-2019 09:30

Kolip'in Cuma gündeminde bu hafta Katlı Pazar yeri var

Kolip'in Cuma gündeminde bu hafta Katlı Pazar yeri var

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cihan Kolip, bu haftaki Cuma mesajında Katlı Pazar yeri meselesini gündemine aldı. 

Kolip sosyal medya hesabından şunları yazdı:

"KATLI PAZAR YERİ

Şehir Merkezinin en büyük problemlerinden biri de katlıpazar yeridir .Katlı Pazar yerini gezdiğiniz zaman kendinizi Ortadoğu ve Asyadaki gelişmemiş ülkelerdeki Pazar yerlerinde dolaşıyor zannedersiniz .
Birde Yağmurlu bir günde geziyorsanız vay halinize , taşan atık su kanalları , alt yapısı olmayan yürümede bile zorlandığınız bir Pazar yeri görürsünüz .
En önemlisi ise gıda ürünlerinin satıldığı bir yerde göremediğiniz hijyen , hiçbir sağlık kuralına uyulmayan bir atmosfer hissedersiniz.
Seçim döneminde katlıpazar yeri ziyaretlerimizde dikkatimizi çeken diğer bir konu ise her geçen gün Sakaryalı bir kardeşimizin dükkan kapattığı ve Suriyeli bir vatandaşın dükkan açtığıdır .
Bunun sebebini esnaf kardeşlerimize sorduğumuzda aldığımız dramatik yanıt “ bizlerin ödediği vergilerin çoğunu Suriye’lilerin ödemediği , rekabet edemedikleri , hatta hijyen belgesi temin etmeden bile dükkan açtıkları “olmuştur . Özellikle bu konu ile ilgili kuruluşları araştırmak ve gereğini yapmak üzere göreve davet ediyorum .

Yılların kronikleşmiş bir sorunu olan bu konuyu ivedilikle çözmek üzere hazırladığımız katlıpazar projesi , vizyon projelerimizden biri olacağı gibi kentsel dönüşüm projelerinde halkın güvenini sağlamak adına bir sınavımız olacağını düşünmüştük .
Katlıpazar projesi ;
Eksi bir katının otopark olacağı , birinci katında soğuk hava depolarının olduğu gıda reyonlarını , ikinci katında giyim reyonlarını , üçüncü katında sinema , kafeteryalar ve Fastfood un olduğu , dördüncü katın seyir terası ve merkez kütüphane olarak planlandığı modern yaşam alanlarını kurmayı düşünmüştük .
Türkiye’nin en borçlu Belediyelerinden biri olan Sakaryada ve tarihin en büyük ekonomik krizlerinden birinin görüldüğü günümüzde bu projenin finansmanını üçüncü ve dördüncü katların satışıyla karşılamayı tasarladık.
Sonuç olarak bu proje ile elde edilen kazanımlar ;
1) Halkımıza elini uzatan tut elimi diyen, malına değer katıp onu ayağa kaldıran , halkını sömürmeyen , birilerine rant kapısı sağlamayan bir anlayışın hakim olduğu bir belediye tarafından yönetildiklerini ispatlayacak ve güveni tesis edecektik .
2) Bölgenin otopark ihtiyacını karışılatacaktık .
3) Şehir merkezini yeni modern yaşam alanlarına kavuşturacaktık .

Bir gün dahi boşa geçirecek vakti olmayan Sakarya'da , 31 Mart tan sonra yaklaşık 8 ay geçmesine rağmen Deprem ile ilgili , Kentsel dönüşümle ilgili , Ulaşım ile ilgili , Halkımızın , Köylümüzün ve Sanayimizin yüzünü güldürecek hiçbir projeyi uygulamaya geçirmeyen belediyemize zamanımızın tükendiğini hatırlatmak istiyorum .
Peki siz hiçbirşey yapmadınız mı ? Hakkınızı yemek istemiyorum evet yaptınız
a- 20 nin üstünde Su markası ve fabrikaların olduğu bir şehirde Su ya zam yaptınız , pardon güncellediniz !
b - öğrencilerin ulaşım ücretlerine yüzde 30 un üzerinde zam yaparak özellikle şehir dışından gelen gariban öğrencilerimizi mağdur ettiniz . pardon ulaşım fiyatlarını güncellediniz !
c- Peygamber efendimizin ağaç kesilmesini bırakın ağaca vurmayı bile yasakladığı , sadece zorunlu hallerde hayvanların aç kalmaması için hafifçe silkelemeye müsaade ettiği dinimizde, Sapanca da ağaçlarımızın
Kesilmesine , katledilmesine sessiz kaldınız göz yumdunuz !!!
İnsanlık tarihi bu hizmetlerinizi asla unutmayacaktır .
Yüce Mevlam hepimize hidayet nasip etsin , bu mübarek Cuma günü günahlarımızı affetsin .

Hastalarımızın şifa bulduğu , Hayırlı bol bereketli Cuma’lar diliyorum !!!

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA