Adapazarı
Giriş Tarihi : 24-05-2021 12:22   Güncelleme : 24-05-2021 12:31

Kene alarmı!

Kene alarmı!

Adapazarı ilçesi Korucuk Mahallesi sakinleri, kene korkusu yaşıyor. Korucuk Park'ı kenelerin bastığından şikayet eden mahalle sakinleri soluğu hastanede alıyor. Bu arada mahalle sakinleri için, "keneleri kendiniz çıkarmaya çalışmayın, hastaneye başvurun" uyarısı yapılıyor.

"HASTANEDE ÇIKARDILAR"

Konuyu Korucuk Adapazarı sosyal medya sayfasında gündeme taşıyan mahalle sakinleri, "Üzerimize kene yapıştı. Hastanede çıkardılar" serzenişinde bulundu.

"2 SAATTE ÜZERİME 3 TANE KENE YAPIŞTI"

Bir mahalle sakini, sosyal medya sayfasına "Arkadaşlar Korucuk Park'ta kene var, sadece 2 saat oturdum, 3 tane kene yapıştı, hastanede çıkardılar. Yetkililere ilettim sorunu, ama aileniz ve kendiniz için dikkatli olun derim" diye yazarken, bir başka mahalle sakini de, "Korucuk'ta bir çok yeşil alanda kene var bu sene... Acil ilaçlama şart. Dikkat etmeliyiz." notunu düştü.

"ÇOCUKLARDA DA ÇIKTI"

Bir diğer mahalle sakini de paylaşımında, "Kene bizim çocuklarda da çıktı geçen sene , sokak hayvanlarından geliyor sanırım. Çok fazla var.. Boş arazide kene fazla yaşayamaz... Aslında belediye bu işi çözüyordu.. Gözden kaçmış... çözúm masasını çok fazla kişinin araması gerekiyor sanırım" ifadelerini kullandı. 

İşte sosyal medyaya yansıyan yorumlar:

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA