Advert
Karasu
Giriş Tarihi : 22-04-2021 22:42

Karasu’da Ateş Savaşçıları İşbaşı Eğitimi Yaptı

Karasu’da Ateş Savaşçıları İşbaşı Eğitimi Yaptı

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Orman Yangınlarıyla Mücadele çalışmaları kapsamında, 20 Nisan- 12 Mayıs 2021 tarihleri arasında, Orman işletme Müdürlüklerinde gerçekleştirilecek olan işbaşı eğitimleri devam ediyor.         

        2021 yılı  orman yangınları sezonu öncesi, her yıl düzenli olarak yapılan orman yangınlarıyla mücadelede iş başı eğitimlerinin ikincisi, Karasu Orman İşletme Müdürlüğü,  Tahtaiskele Yangın Gözetleme ve İlk Müdahale yerleşkesinde  yapıldı.

      Covid-19 kapsamında alınan maske, mesafe ve hijyen tedbirlerine riayet edildiği eğitimlerde, Sakarya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Halis Belen koordinasyonunda, OYM Şube Müdürü Mehmet Çalışkan ve Şube Mühendisleri,  İşletme Müdürü Raif Çopur, İşletme Müdür Yardımcısı, Orman İşletme Şefleri,  orman muhafaza memurları ve yangın ilk müdahale ekipleri katıldı.

     Eğitim; tüm yangın işçilerinin, yangına dayanıklı elbiseleriyle birlikte tam donanımlı sırt çantalarıyla hazır vaziyette  bulunmaları ile başladı. Orman yangınlarının çıkış nedenleri, yangın harekatı ve organizasyonu, haberleşme, bilgilendirme, orman yangını türleri, müdahale metotları, yangın öncesi harekata hazırlık konuları, yangın sırasında iş sağlığı ve güvenliği, doğrudan müdahale , yangını kontrol altına alma, söndürme, soğutma çalışmaları ve yangın sonrasında yapılacaklar işler hakkında teorik bilgiler anlatıldı.

      Eğitimin,  orman  içinde  uygulamalı  olarak yapılan  tatbikat bölümünde; Arazöz, Su tankeri ve İlk Müdahale araçlarında bulunması gereken her türlü malzeme ekipmanları ile birlikte, performanslarına yönelik tatbikatlar yapıldı. Söndürme çalışmalarında kullanılan el aletleri, yangın ekipleri arasında koordinasyon, haberleşme,  orman yangınlarıyla mücadelede yangın işçilerinin sevk ve idaresi konularında uygulamalar yapılarak, eğitim tamamlandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA