Advert

Advert

Advert
SAKARYA SAĞLIK
Giriş Tarihi : 14-03-2021 21:30   Güncelleme : 14-03-2021 21:46

Kanser hastası, yanlış okuma sonucu başına gelenlere isyan etti

Kanser hastası, yanlış okuma sonucu başına gelenlere isyan etti

Karnı ağrıyan Mehmet Yıldız Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Sonrasında başına neler geldi? Mehmet Yıldız anlattı:

"Karnım ağrıyordu. Hastanede tomografim çekildi, çekilen tomografinin sonucuna göre gayet sağlıklı olduğum söylendi. Ancak radyoloji bölümü yanlış okuma yapmış ve içerdeki kitleyi görmemiş. Radyoloji bölümünde yaşanan bu gelişmeden dolayı doktorların hastalığımdan haberi olmuyor. Ağrılarım geçmeyince 2015 yılının Kasım ve Aralık aylarında yine hastanenin acil servisine gittim. Yine tomografimi çektiler. Bu çekilen iki tomografide de hastalığımı yine görmüyorlar.

En son hocaya çıktım. Oda bana bir şeyin yok dedi. Bir kez daha ‘ultroson çektirelim’ dedik. Son çekimde hoca ‘sende kitle var’ dedi ve içimdeki kitleyi gördü. Oysa os ana kadar çekilen ultrosonlarda bunu görmemişler. Sonra ameliyat olmam yönünde karar verildi. Ameliyat için hastaneye gittiğimde bana bu ameliyatın yapılamayacağını, ameliyatın çok riskli olduğu söylendi. Konseye çıktım ve onkoloji bölümüne sevk edildim. Burada ben nüklüeer tıpa girdim. Kitlenin boyutu burada da 13 santim olarak gözüktü. Ben 13 santimlik kitleyle kemoterapiye başladım.

Radyoloji uzmanının bir şeyi gözden kaçırması benim yıllarıma mal oldu. Belki en başından fark etseydi, bu süreç bu kadar sancılı geçmeyecekti. Tam bir yıl boyunca acı çektim. Yaşadığım bu acı dolu süreçle birlikte dava açtım. Davada her şey normal çıktı ve istinat mahkemesine itiraz ettim. Ben sadece bir vatandaşım. Bir tek şey istiyorum. Adalet istiyorum. Bizim bir kanser hastaları zaten moral olarak bitikler. Bir de böyle hatalar olunca biz hepten bitiyoruz” dedi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN BUNLARI YAZDI: 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA