TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 05-11-2019 13:08

Ispanak komşu ilde de zehirlemiş!

 Ispanak komşu ilde de zehirlemiş!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son günlerde gündemde olan ıspanak zehirlenmeleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada Kocaeli’de de zehirlenme vakalarının yaşamadığını belirtti.

İstanbul ve Tekirdağ'dan peş peşe gelen ıspanakla zehirlenme haberleri üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklama yaptı. Zehirlenmenin neden olduğunu tespit ettiklerini söyleyen Bakan Koca, "Besin zehirlenmelerinin ıspanaktan değil yabani otlardan olduğunu tespit ettik. Halkımız sebzeleri otlardan ayıklasın ve iyice yıkasın." ifadelerini kullandı.  

KOCAELİ’DE SAYI YOK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da yaşanan zehirlenme olayıyla ilgili, Kocaeli’de de zehirlenme vakalarının görüldüğü belirtti. Kocaeli ile ilgili sayı vermeyen Bakan Koca, “Bu dönemde hastanelerimize müracaat eden toplam 196 hastamız oldu. İstanbul, Edirne Tekirdağ ve Kocaeli. Ağırlıklı İstanbul'da müracaatlar oldu. İstanbul'da toplam 149 hastamız var. İstanbul dışındaki Edirne Tekirdağ ve Kocaeli'deki hastalarımız tedavi edilip taburcu oldular. İstanbul'un başvuran 149 hastası içinde tedavisi devam eden 21 hastamız var. O hastaların hayati tehlikesi olan yok”' dedi.

Kocaeli Koz
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA