Adapazarı
Giriş Tarihi : 09-01-2020 19:52   Güncelleme : 09-01-2020 20:18

Hayvanseverlerle Belediye yetkilileri sokak hayvanları için görüştü

Hayvanseverlerle Belediye yetkilileri sokak hayvanları için görüştü

Sakarya'da sokak hayvanlarının beslenme ve barınma ihtiyaçlarının karşılanması ile, maruz kaldıkları şiddet görüntülerinin son bulması amacıyla, hayvanseverler ve belediye yetkilileri biraraya geldi. 

GELİŞMELERİ AKTARDI

Aç kalan köpeklerin birbirini yemesinden tutun da, soğuktan donan ve aç kalan canların içler acısı durumunu video çekerek gündeme getiren hayvansever Turhan Hurma ve Özcan Özden, Adapazarı Belediyesinden Mustafa Öztürk, Çevre Koruma Müdürü Mustafa Mercan, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü ile yapılan görüşmenin neticesini aktardı. Yakın zamanda Büyükşehir Belediyesi ile de biraraya gelmeyi umut ettiklerini anlatan Turhan Hurma şunları söyledi:

"ORTAK PROJE GELİŞTİRMEK İÇİN ALAN BELİRLEDİK"

"Son günlerde sahipsiz hayvanlar ile ilgili olumsuz haberler üzerine Adapazarı belediyesi ile bugün 3 saat enine boyuna sorunları görüştük. Adapazarı ilçe belediyesi barınağı civarındaki ormanlık alandaki sahipsiz hayvanlar ile ilgili barınma, besleme ve tedavileri için ortak proje geliştirmek için alan belirledik. Bu alan üzerinde yapılacak olanları belediye, Sakarya üniversitesi ve gönüllüler ile beraber çalışma ortamı hazırlayarak, bugünden ihtiyaç ve alt yapı ihtiyaçları tarafımızdan tesbit edilip, en kısa sürede belediyeye sunularak işe başlanmış olacak.

SIRADA BÜYÜKŞEHİR İLE GÖRÜŞME VAR

Büyükşehir belediyesi ilçe de birkaç gün içinde görüşülerek, ilçelerden sahipsiz hayvanların Sakarya merkeze getirilmemesi, bunun yerine, yerinde çözüm için her ilçenin en azından bir klinik kurarak dişi köpekleri kısırlaştırma ve de büyükşehir barınağında hastaneye dönüştürülmesi için takipçisi olacağız"

HABER HÜLYA SÜRÜCÜ

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA