Pamukova
Giriş Tarihi : 12-06-2021 11:29   Güncelleme : 12-06-2021 12:38

Hayvan dostu Çengel, Pamukova'da gördüğü manzaraya isyan etti

Hayvan dostu Çengel, Pamukova'da gördüğü manzaraya isyan etti

Sakarya'nın Pamukova ilçesinde mezbahane bölgesinde ortaya çıkan manzara Sakarya'daki hayvanseverlerin tepkisine yol açtı. Pitbull annenin yavruları, çöplük içerisinde yaşam savaşı verirken, hayvan ve doğa dostu Özlem Çengel olay yerinden canlı yayın yaptı. Doğa Canlılarını Koruma ve Yaşatma Derneği'nden Özlem Çengel sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

"MEZBAHANE DEĞİL, ÇÖPLÜK"

Sözde mezbahane olan yer çöplük haline geldi. Burası güvenli zannediyorduk. Yavrulara mama veriyorduk. Ortalık çamur içinde. Burada kesimler de yapılıyor. Beni ilgilendiren konu fiziksel şartlar. Çirkin görüntü var.

"SU AKIŞI DEVAM EDERSE BU CANLAR BOĞULUR"

Su akışı devam etmeye başlarsa bu canlar boğulur. Canlı yayından sonra umarım belediye bu canları yok etmez. Endişeliyiz. Konuşma değil icraat bekliyoruz. Az önce besleme yapabilmek için duvardan atlamak zorunda kaldım. İyi ki gelmişim. Bu canlar çok aç... Diğer hayvan dostları buraya gelse bile geçemezler. Pamukova belediyesinden hizmet bekliyoruz.

"MAMA YOK"

Burada mezahanede kesim yaptırıyorsunuz ama bu canlara mama koymuyorsunuz. Mama yetmiyor sanıyorduk. Belediyeyi savunacak bir durumumuz yok. Veteriner beye sözümüz yok ama buraya besleme alanı şart. Böyle çöplük alan istemiyoruz. Burası mera alanı olabilir ama burayı yok sayamazsınız. Burası Pamukova'da olan bir yer. Bu çöplükte yapılan kesim ve buradan saçılan mikrop insan sağlığını tehdit ediyor.

"TARIM MÜDÜRLÜĞÜNE ŞİKAYET EDECEĞİM"

İl Tarım Müdürlüğüne gerekli şikayeti yapacağım. Bu bölgede ne kesim olur ne canlar beslenebilir. Pamukova belediyesini mercek altında tutacağım. İhbarda da bulunurum. İnşallah bir dahaki geleceğim güne kadar bu koşullar düzeltilir. Bu canlar da doğanın bir parçasıdır. Umarım bunu kabul edersiniz."

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA