Ferizli
Giriş Tarihi : 17-01-2020 10:09   Güncelleme : 17-01-2020 10:23

Hastanede nefes kesen tatbikat..!

Hastanede nefes kesen tatbikat..!

Ferizli Devlet Hastanesinde Yangın ve Tahliye Tatbikatı yapılarak, Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.

AFAD'ın Afetlere Hazırlık Yılı kapsamında İlimizde afetler öncesi hazırlık çalışmaları kapsamında eğitim ve tatbikatları devam ediyor. Ferizli Devlet Hastanesinde Yangın ve Tahliye Tatbikatı yapılarak, Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.

Eğitim ve Tatbikata; AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Ferizli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Samet Kaymaz, Hastane Çalışanları ve AFAD Ekipleri katıldı.

AFAD Ekipleri; Hastane çalışanları ile birlikte olası afet ve acil durumlarda hastane acil plan ve sivil savunma planlarını inceleyerek çalışanlarla fikir alışverişinde bulunarak tatbikata geçildi.

MAHSUR KALAN VATANDAŞI KURTARDILAR

Tatbikatta senaryo gereği hastanenin çatı katında yangın meydana gelmesiyle bir hasta vatandaş mahsur kaldı. Çalışanlar yangını kontrol altına almasıyla mahsur kalan vatandaş için AFAD ve İtfaiyeye bildirerek olay bölgesine ekipler sevk edildi.

Hastane binasında çalışmalar yapan ekipler mahsur kalan vatandaşı yaralı olarak kurtararak sağlık ekiplerine teslim etti. Tatbikat başarıyla sona erdi.

Tatbikat sonunda ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimi ve Tatbikat değerlendirmesi yapıldı. İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş tarafından gerçekleşen ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimlerinde çalışanlara;

Afet ve Acil Durumlarında AFAD’ın görev ve sorumlulukları, Sakarya’nın afetselliği, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, sağlık çalışanları olarak afetlere karşı ne kadar bilgiliyiz ve ne gibi tedbirlerimizin önlemlerimizin olduğu, afet öncesi, sırası ve sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği ve evlerimizdeki eşyaların olası deprem durumuna karşı mutlaka sabitlenmesi anlatılarak bir de her ailenin aile afet planı olması gerektiği katılımcılara aktarıldı.

KAŞKAŞ: AFETLERE HEP BİRLİKTE HAZIRLANMALIYIZ"

İl Müdürü Kaşkaş, "Afetlere karşı hep birlikte hazırlanmalıyız, özellikle kamu çalışanları olarak önce kendimizi afetler öncesi bilgiler ile bilinçlenmeli daha sonra çevremizi de bilinçlendirerek afetler öncesi hazırlıklı olmalıyız" diyerek, hastane çalışanlarına ve Ferizli Devlet Hastanesi Başhekimine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Eğitim ve tatbikat, değerlendirme toplantısı yapılması ile sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA