Advert
Geyve
Giriş Tarihi : 16-12-2019 23:04

Geyve'de yetişen kereviz böyle tanıtıldı

Geyve'de yetişen kereviz böyle tanıtıldı

Geyve'de yetişen kereviz, Türkiye'ye böyle tanıtıldı.. Geyve, ülke genelinde ayvadan sonra en fazla kerviz üretimi ile biliniyor. Özellikle Geyve Safibey mahallesinde yetişen kerevizler büyükşehir reyonlarında rağbet görüyor.

Geyve Safibey'de yetişen kereviz özenle temizlenip kasalara yerleştirildikten sonra Türkiye'nin önde gelen market zincirlerinden Migros'ta satılıyor.

Geyve'nin bereketli topraklarında yetişen kerevezi müşterilerine sunan Migros, Safibey'de kerviz üreticisi Ubeydullah Çevik ile yaptığı özel çekimlerin tanıtım filmini yayınladı.

Migros, Geyve'de yetişen kerevizi böyle tanıttı.

Geyve Safibey köyünde üretim yapan 30 yaşındaki Ubeydullah Çevik tanıtım filminde "17 yıldan beri çiftçilikle uğraşıyoruz. Dedelerimizin yaptığı mesleği devam ettirmeye çalışıyoruz. İşimizi severek yapıyoruz. Kerevizimizi 10 yıldan beri Migros markete veriyoruz. Şu an hasat döneminde, Geyve'deyiz. Arkadaşlarımızla birlikte hasat yapıyoruz. Söktüğüm kerevizleri, üstündeki deriyi soydurmadan, yapraklarını kırmadan, en iyi şekilde yıkayıp, kasalara sıkıştırmadan Migros marketlerine veriyoruz.

Kökü ile yaprağı arasında kestiğimiz yere dikkat etmemiz gerekiyor. 25 cm kerevizimizde yaprak kalıyor. Su mineralini ölçüyoruz, toprağımızın testini yaptırıyoruz.

Tüketici kervizi alırken üzerinde herhangi bir lekenin olmamasına, yapraklı olmasına dikkat etmeli. Türkiye'de kereviz denince akla ilk Geyve gelir. Topraklarımız verimlidir, suyumuz boldur. 12. aya kadar tarlamızdan verimimizi alıyoruz.

Kereviz maydanozgillere ait bir üründür. Ağıza mayhoş gelmemesi için terbiyesi yapılır. Terbiyesi yumurtadan yapılır. İçine portakal suyu katılarak onu güzel bir tatlı hale getiriyoruz.
Yapraklarını rendeleyip turşulara koyabiliriz. Kerevizin zeytinyağlı dolmasını yapabiliriz.
Yaprağından sonuna kadar hepsini burada kendimiz tüketiyoruz. Kereviz bir kış ürünüdür, bol bol tüketebilirsiniz" 
dedi.

Geyve.com

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA