Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 07-05-2021 12:23   Güncelleme : 07-05-2021 12:28

Ethem Sancak’ın BMC pazarlığında şimdi bu konuşuluyor!

Ethem Sancak’ın BMC pazarlığında şimdi bu konuşuluyor!

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde bulunan Tank Paleti fabrikasını devralan BMC’de pazarlık devam ediyor. Çelik üreticisi Tosyalı Holding'in, BMC’nin yüzde 25 hissesine sahip Ethem Sancak ile masaya oturduğu iddialarının ardından, şirket çalışanlarının anlaşmanın çoktan tamamlandığı yönünde kulaktan kulağa konuştuğu öğrenildi. 

Çelik üreticisi Tosyalı Holding’in Sancak’ın hisseleri yanı sıra şirketin yüzde 25,1 hissesini elinde bulunduran Öztürk ailesinin hisselerini de almak istediği belirtildi.

Öte yandan Erdoğan’ın BMC’de Sancak’ın performansını beğenmediği ve bu yüzden şirketin yapısında değişiklik istediği de güçlü iddialar arasında.

2014’te TMSF, BMC’yi 751 milyon TL’ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Ethem Sancak’a satmıştı.

Şirketin yüzde 49,9’u ise Katar Silahlı Kuvvetler Sanayi Komitesi’ne ait.

SANCAK TOGG'DAN İSTİFA ETMİŞTİ

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, 2017'de başlayan Türkiye'nin Otomobili Girişimi Grubu'na yüzde 19 payla ortaktı.

Sancak, 29 Aralık 2020'de Türkiye'nin Otomobili Girişimi Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (TOGG) Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmişti.

Kaynak: Yeniçağ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA