TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 26-06-2021 09:32   Güncelleme : 26-06-2021 09:35

Etek boyu ölçen hakim hakkında karar

Etek boyu ölçen hakim hakkında karar

Duruşma sırasında avukatın etek boyunu kısa bulup tutanak düzenletince HSK tarafından açığa alınan Hâkim Mehmet Yoylu Gebze’ye gönderilmiş. Hâkim Mehmet Yoylu hakkında kararını verdi.

Yargıtay 4. Ceza Dairesi, 2019'da katıldığı duruşmada avukat Tuğçe Çetin'in etek boyunun olması gerekenden kısa olduğunu iddia ederek tutanak tutup, etek boyunun fotoğrafının çekilmesini isteyen hâkim Mehmet Yoylu hakkında kararını verdi. Daire, davranışı hakaret olarak değerlendirerek, Yoylu'nun 1 yıl 1 ay 18 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

2 YIL 3 AY 6 GÜN HAPİS CEZASI

Daire ayrıca hakim Mehmet Yoylu'nun aynı gün içerisinde başka bir avukata açıkça hakaret etmesi nedeniyle de 1 yıl 1 ay 18 gün hapis cezası verdi. Eylemleri bir bütün olarak "hakaret" kabul eden daire, Yoylu'ya toplamda 2 yıl 3 ay 6 gün hapis cezası verilmesine hükmetti. Yoylu, 5 yıl içerisinde herhangi bir suç işlemezse cezaları düşecek.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Anadolu 2. İş Mahkemesi Hakim Mehmet Yoylu, iki yıl önce bir duruşma sırasında avukat Tuğçe Çetin'in etek boyunun kısa olduğunu iddia edip tutanak tutmuş ve fotoğrafının çekilmesini istemişti.  Hakim Yoylu, avukat Çetin'in eteğinin olması gerekenden 15 santimetre kısa olduğunu iddia etmişti. Aynı gün başka bir duruşmada erkek avukata da "Er kişiye küpe takmak yakışmaz" demişti.

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Reklamı Geç
Advert