Advert
Hendek
Giriş Tarihi : 16-03-2021 12:41   Güncelleme : 16-03-2021 12:48

Dilber: Patlama beni ormana fırlatmasa ölürdüm

Dilber: Patlama beni ormana fırlatmasa ölürdüm

7 kişinin öldüğü, 100'ü aşkın kişinin de yaralandığı Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası'ndaki patlamaya ilişkin dava duruşması Ferizli ilçesi Damlık Mahallesi’nde yapımı devam eden cezaevleri kampüsünde oluşturulan duruşma salonunda bugün de görülmeye devam etti.

Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görüşen dava duruşmasının ikinci oturumunda müşteki Enes Dilber'in ifadeleri gündeme damgasını vurdu. Dilber “Patlama anında hiçbir şey hissetmedim. Patlama beni olduğu gibi ormana fırlattı. Savrulmasam paramparça olurdum” şeklinde konuştu 

Müşteki vekilinin Sanık Ahmet Çağrıcı'ya, Sanık Hasan Ali'ye ait "Yukarıda patlasın da daha mı fazla kişi ölsün?" beyanı ile ilgili sorduğu soru ile üzerine sanık Ahmet Çağrıcı "Çin Mahallesinde Misket üretimi yapılsa da burada başka kimyasallar da vardır. Bunun için Hasan Ali Velioğlu'na uyarı da bulunduğumuzda Hasan Ali " Yukarıda daha çok kişi çalışıyor." cevabını verdi.

Müşteki vekilinin Çin Mahallesi dışında çalışanların belirli miktarda üretim gerçekleştirmedikleri zaman, molaya çıkılmaması, dinlemelerine izin verilmediği gibi hususların sorulduğu mahkemede, sanık bu gibi durumlardan Hasan Ali Velioğlu'nun sorumlu olduğunu ifade etti. Müşteki Enes Dilber de ifadesinde şunları söyledi:

“Çin Mahallesinde fırıncıydım ben. Barutla ben hiç ilgilenemedim. Barutun üretildiği 2 adet makine vardı. Patlama anında hiçbir şey hissetmedim. Patlama beni olduğu gibi ormana fırlattı. Savrulmasam paramparça olurdum. Arkadaşlarım kaçamadı” 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA