Sapanca
Giriş Tarihi : 11-01-2022 12:41   Güncelleme : 11-01-2022 12:41

Cinayette Sapanca detayı!

Cinayette Sapanca detayı!

Avukat Dilara Yıldız uğradığı silahlı saldırıda katledildi. Dilara Yıldız, kendisini "Hayatta bazı şeyler, Sapanca'da kestane közlemeye benzemez" şeklinde tehdit eden eski nişanlısı tarafından silah zoruyla getirildiği İstanbul Tuzla'da bir restoranda öldürüldü.

10 gündür memleketi Samsun'da Yıldız, İstanbul'daki evine döndüğünde eski uzman çavuş Oktay Dönmez'i karşısında buldu. Dönmez tarafından darp edilen Yıldız daha sonra silah zoruyla Tuzla'daki bir restorana götürüldü. Avukat Dilara Yıldız burada çevredekilerden yardım isterken, haber verilmesi üzerine restorana polis geldi. Bu sırada Dönmez tabancayla Dilara Yıldız'a 5 kez ateş etti. 28 yaşındaki Dilara Yıldız olay yerinde vefat ederken, katil Oktay Dönmez gözaltına alındı.

SOSYAL MEDYADAN TEHDİT ETMİŞ

Oktay Dönmez'in daha önce sosyal medya üzerinden attığı mesajlarla Dilara Yıldız'ı tehdit ettiği ve "Elime düştüğün ilk fırsatta kendi kanınla sana duş aldıracağım. Blöf değil icraatın da alasıdır. Bana dua edeceksin. Son kez anneni aratacağım. Sadece düştüğünde kucağıma. Sonra da zaten mermerin yazılacak, vasiyetini hazırla. Şimdiden biletin kesildi çoktan. Çok zamanın yok bu hayatta" yazdığı ortaya çıktı.

Avukat Dilara Yıldız'ın ise sosyal medya hesabından kadına şiddete karşı mesajlar paylaştığı görüldü. Yıldız'ın, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde paylaştığı mesaj şöyle: “Kadına yönelik her türlü şiddete hayır! Kadınlara fiziksel, sözsel ya da psikolojik olarak şiddet uygulamak insanlık suçudur. Bu çirkin suç; kültürel, dini ya da sosyal kılıflarla haklı gösterilemez.” 

GazeteDuvar