Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 18-02-2020 21:15

Çiftlikbank Antalya!

Çiftlikbank Antalya!

Yeni bir Çiftlikbank iddiası Antalya’da patladı. Muratpaşa Lara’da lüks otomobil satışı yapan Tuğrul Motors isimli galerinin sahibi Tuğrul E., araç almak isteyen kişilerden topladığı 73 milyon lira ile kayıplara karıştı. Mağdurlara göre kayıp para 150 milyon lira...

Çiftlikbank benzeri olay Şubat 2020 başında Antalya Muratpaşa’da yaşandı. 4 yıldır Antalya’da lüks otomobil satışı yapan Tuğrul Motors isimli galerinin sahibi 24 yaşındaki Tuğrul E., iddiaya göre araç satın almak isteyen kişilerden topladığı 73 milyon lira ile 8 Şubat’ta kayboldu. Kolluk kuvvetleri ve savcılıklara çok sayıda şikâyet başvurusu yapıldı. 100 kadar mağdur olduğu tahmin ediliyor. Şirket sahibine ulaşamayan bir kısım alacaklılar ise verdikleri paraya karşı galeride bulunan araçlardan aldı.
 
150 milyonluk vurgun iddiası
Elden nakit veya kredi çekerek para ödeyen mağdurlar; devir işlemleri yapılmadan oyalanarak dolandırıldıklarını, kayıp paranın 73 değil 150 milyon lira dolayında olduğunu iddia etti. Lüks otomobil almak isterken dolandırıldıklarını öne süren zengin mağdurlar galeri sahibi Tuğrul E., ortağı Kadir D. ile birlikte çok sayıda kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Mağdurların aldığı bazı araçların bankadan alınan krediye karşılık rehinli olduğu, bazılarının devrinin yapılmadığı, bazılarının kayıp olduğu veya ruhsat sahibinin el değiştirdiği öne sürülüyor.
 
3 milyonluk teşhir aracı da kayıp
İstanbul’dan gelen mağdurlardan bir firma yetkilisi O.O.G. ise Tuğrul Motors’a 3 milyon lira değerinde bir jipi çekiciyle teşhir ürünü olarak gönderdiğini, aracın ruhsatının kendi üzerine olduğunu, 6 Şubat’ta görüşmeye geldiğinde aracının ünlü bir temizlik firmasının sahibi olduğunu öğrendiği Y.Y.’de olduğunu öğrendiğini öne sürdü. Arabasını istediği halde geri alamadığını, Y.Y. ve Tuğrul E.’nin kendisini dolandırdığını, aracın bir yerde saklandığını düşündüğünü belirtti. İşin içinde başka otomotiv firmaları ve kişiler olduğunu ileri sürdü.
 

Şükrü AĞIRMAN

Akdeniz Manşet

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA