TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 23-09-2020 22:35   Güncelleme : 23-09-2020 23:27

Cezayı kesen kaymakam da o düğünden çıktı!

Cezayı kesen kaymakam da o düğünden çıktı!

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman'ın oğlunun koronavirüs tedbirlerinin hiçe sayıldığı düğününe Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’ın da katıldığı ortaya çıktı. Söz konusu düğünde koronavirüs tedbirlerine uyulmadığı için Yaman'a Dilovası Kaymakamlığı tarafından para cezası verilmişti.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın oğlunun koronavirüs salgınına rağmen tedbirlerin uyulmadığı düğününe Dilovası Kaymakamlığı tarafından para cezası kesildi. Kaymakamlığın para cezası kestiği düğüne Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’ın da katıldığı ortaya çıktı.

YASAK DELİNDİ

İçişleri Bakanlığı koronavirüs salgını nedeniyle düğünlere kısıtlama getirdi. Artık nikâh merasimi şeklinde yapılacak düğünler ile nikâhlarda, oyun oynanması/dans edilmesine, toplu yemek verilmesi de dahil olmak üzere her türlü yiyecek-içecek servisi/ikramı (paketli su servisi hariç) yapılmasına hiçbir şekilde izin verilmeyecekti. Ancak Yaman’ın oğlunun düğününde bu yasak delindi. İzmit Körfezi ve Osman Gazi Köprüsü manzaralı özel düğün alanında 1500 kişilik davetli listesi için masa ve sandalye hazırlığı yapıldı. Düğünden saatler önce bölgeye giden belediye temizlik işçileri sokakları süpürdü, kaldırım kenarlarını boyadı ve yolları yıkadı. Düğünün yapıldığı Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait yere giden yollar asfaltlandı.

3 BİN 180 LİRA CEZA KESİLDİ

Düğünün medyaya yansımasının ardından tepkiler geldi. Bu tepkiler üzerine Dilovası Kaymakamlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’ne pandemi tedbirlerine aykırı davranılmasına göz yumduğu için 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. maddesine göre Hıfzıssıhha Kurulu Kararına dayalı olarak en üst limitten 6 bin 360 lira, düğün sahibi Yaman’a 3 bin 180 lira ve yemek şirketine de 3 bin 180 lira para cezası verdi. Kaymakamlığın para cezası verdiği düğüne Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’ın da katıldığı ortaya çıktı.

Kocaeli Koz


 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA