Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 09-04-2020 14:13   Güncelleme : 09-04-2020 22:49

Çalık’tan Tarım Bakanlığı'na Çağrı

Çalık’tan Tarım Bakanlığı'na Çağrı

Merkez Parti Sakarya İl Başkanı Emre Çalık, Tarım Bakanlığına Çağrıda Bulundu. Çalık, "Tohum Desteğine Bir Tarım Şehri Olan Sakarya da dahil edilmeli" dedi. 

Sakarya’da tarımsal üretimin, ürün gruplarına göre dağılımı incelendiğinde tahıl ekiminin İlde ikinci sırada olduğunu belirten Çalık, "Sayın Bakan açıklamasında Bu proje ile ülkemiz için, hububat, baklagil ve yağlı tohumlu bitkiler gibi stratejik ürünlerde rekolte artışını sağlamayı, aynı zamanda üreticilerimizi bu dönemde üretime yönlendirmeyi, dolayısıyla da tarım arazilerinin etkin şekilde kullanılmasıyla tarımsal üretimin artırılmasını hedefliyoruz." diyor. Aslında ben de sayın bakanın stratejisini destekler bir şey söylüyorum. Sakarya’da söz konusu ürünlerin geniş bir ekim alanı var, bu sebeple kesinlikle bizim de desek kapsamında olmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Merkez Parti olarak, üretime dayalı bir tarım politikası hedeflediklerini belirten Çalık, inşallah Merkez Parti iktidarında çiftçinin tüm tohum ihtiyacını karşılayacaklarını, ekim ve hasat zamanı çiftçiye yakıt desteği vereceklerini ve en önemlisi de çiftçinin ürünüm elimde kalır mı korkusu yaşamayacağını, elde kalan ürünleri satın alarak hem çiftçiyi ekonomik olarak rahatlatacaklarını hem de ülkemizin tarımsal olarak dışa bağımlılığını ortadan kaldıracaklarını belirtti.

 

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA