Sakarya Eğitim
Giriş Tarihi : 08-10-2019 20:35   Güncelleme : 08-10-2019 21:14

Bu Şikâyetler Kız Yurdundan Geldi

Bu Şikâyetler Kız Yurdundan Geldi

Sakarya Rahime Sultan Kız Öğrenci Yurdunda öğrenim gören bir öğrenci, yurtta düzenli temizlik yapılmadığından, ortamın hijyenik ve sağlıklı olmadığından şikayet etti. Yurdun değişik kesimlerinden çektiği fotoğraf karelerini sosyal medyada paylaşıp Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne atan öğrenci, "KYK da 3. yılım ama hiç bu kadar kötü olmamıştı yurdumuz" diye serzenişte bulundu. 

"Yurtta 2 haftadır temizlik yapılmıyor. Kendi imkanlarımız ile temizlik yapıyoruz, ortak alanlar pislik içinde" diye dert yanan öğrenci, "Bu yıl yemekler çok kötü, tam pişmiyor ve defalarca içinden saç, taş, vs çıktı. Geçen yıl bu kadar kötü değildi. İyi pişmeden veriyorlar. Etler pembe ve kanlı kalıyor" ifadelerini kullandı.

Sakarya Rahime Sultan Kız Öğrenci Yurdunun koridorlarında çok sayıda örümcek ağları olduğunu öne süren ve çektiği örümcek fotoğrafını da yayınlayan öğrenci, "Yurdun ortak tuvaletlerinde sabun peçete vs. yok ve temizlenmiyor." diye dert yandı. KYK Genel Müdürlüğü, sabun ve peçete gibi ihtiyaçların öğrenciler tarafından temin edilmek zorunda olunduğunu ifade etti. 

Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ayrıca, öğrenciden gelen şikâyetleri incelediklerini ve yurt müdürlüğünden bilgi alındığını ifade ederek, "Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili olarak yurt müdürlüğünüz ile görüşülmüş olup, temizliğin düzenli olarak yapıldığı bilgisine ulaşılmıştır. Destek için Yurt Müdürünüz Hacer Albayrak ile iletişime geçebilirsiniz" diye cevap verdi. 

KYK ayrıca, destek hattı üzerinden, örümcek ve haşarelere karşı yurdun düzenli olarak ilaçlandığı bilgisine ulaştıklarını ifade ederek, şu yanıtı attı.

İşte o öğrenciden gelen şikayet tweetleri ve KYK destek hattından öğrenciye gelen cevap yazısı:

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA