SİYASET
Giriş Tarihi : 19-04-2022 17:17   Güncelleme : 19-04-2022 17:34

BBP'de önemli isimden şok istifa..!

BBP'de önemli isimden şok istifa..!

Geçtiğimiz haftalarda genel başkan Mustafa Destici tarafından genel merkezde parti rozeti takılarak Büyük Birlik Partisi'ne üye olan Kanserder yönetim kurulu başkanı Nihal Akar, parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. Akar, basın kuruluşlarına gönderdiği istifa açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

"KAMUOYUNUN BİLGİSİNE''

Bilindiği üzere 2022 Ocak ayında şehit lider rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun büyük emek ve fedakarlıklarla kurduğu Büyük Birlik Partisine katılım göstermiştim. Bilgi, tecrübe ve toplumsal farkındalık donanımlarımı ülkemizin ve toplumun her kesiminin faydasına olabilecek şekilde paylaşmamın faydalı olacağına inanarak BBP (Büyük Birlik Partisi) Sakarya il teşkilatının ısrarlı davetleri neticesinde Genel Baskan Sn. Mustafa Destici'nin Ankara'da genel merkezde misafiri olduk. Konuşmalarımız sırasında Sn. Destici'nin kutlu dava yolculuğunda siyasette kadinların önemine ve kadınlarımızın toplumun her kesiminde değer görmesi gerektiğine ilişkin güzel ve samimi açıklamaları neticesinde bizim de Atalarımız, Nene Hatunlardan Şerife bacılardan, daha nice kahraman büyüklerimizden emanet aldığımız bu vatana ve tüm İslam alemine karşı üzerimize düşen görevi yapmalıyız inancıyla Genel başkanımızın bizzat kendisinin takdim ettiği parti rozetini fahri üye olarak takmaktan onur duydum.

Ardından Sakarya il teşkilatı başkanlığı tarafından 2022 Ocak ayında üye girişimiz yapıldı. Şehit lider rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun dürüst siyaset mücadelesine saygım ve inancım da, ayrıca kararımda artı etkisi oldu. Sakarya il teşkilatının genel kurulunda bir kadın ve önemli bir STK'nın genel başkanı olarak son derece rahatsız olup kırıldığım tutum ve davranışlarla karşılaştım.

Ankara genel merkezden gelen başta BBP genel başkanı Sn. Mustafa Destici'ye ve yardımcılarına ve salondaki misafirlere karşı saygı ve sorumluluk çercevesinde salonu terk etmedim. Gördüğüm lüzum üzerine 23 02 2022 tarihinde e devlet ten büyük birlik partisi (SAKARYA İL TEŞKİLATINDAN...) üyeliğimden istifa etmeyi uygun gördüm. Saygılarımla"

Hülya SÜRÜCÜHülya SÜRÜCÜ