SİYASET
Giriş Tarihi : 16-05-2022 20:46   Güncelleme : 16-05-2022 21:03

BBP İl Başkanı Bürtek Diyarbakır annelerini ziyaret etti

BBP İl Başkanı Bürtek Diyarbakır annelerini ziyaret etti

Hafta sonu Diyarbakır’da bir takım ziyaretlerde bulunan Büyük Birlik Partisi Sakarya İl Başkanı Ömer Faruk BÜRTEK özellikle Diyarbakır annelerini ziyaret ederek onların yanında olduklarını ifade etti. Bürtek şunları dile getirdi:

Rahmetli şehit liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU’ nun dava arkadaşlarıyız. Sizlerin yaşadığı acıyı gerek Mecliste, gerekse her ortamda dile getiren Genel Başkanımız Mustafa DESTİCİ beyefendi gibi her anlamda sizlerin arkasında ve yanındayız.

Bilindiği üzere 03.09.2019 tarihinde başlayan evlat nöbeti bugün itibarı ile 986 gündür devam etmekte. Toplamda 289 ailenin mağduriyetinden haberdarız ve bunlardan sadece 35 aileninevlatlarına kavuştuğunu biliyoruz. Bu gün ziyaret ettiğimiz bu çadırda şuan 24 aile bulunmaktadır. Öncelikle bu annelerimizin ellerini öpüyor ve en kısa sürede evlatlarına kavuşmalarını yüce Allah’tan diliyorum.
Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin. Eğer bu gün bu çadırda toplanıp seslerini duyulabiliyorlarsa herkes şunu bilsin ki; bu devletimizin gücüyledir.
Bu gün devletimiz sahip çıkmasa idi hiç kimse sesini çıkaramaz ve çocuklarımız teröristler tarafından dağa kaçırılmaya devam ederdi. En kısa sürede bu kardeşlerimizin ailelerine kavuşmasını diliyoruz. Askerimizi ve emniyet güçlerimizi Allaha emanet ediyorum."


 

 

 

 

 

Hülya SÜRÜCÜHülya SÜRÜCÜ