Advert
Erenler
Giriş Tarihi : 05-11-2019 10:42

Başkan Kılıç İkinci Üniversite İçin Konuştu

Başkan Kılıç İkinci Üniversite İçin Konuştu

Meclis Toplantısında konuşan Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, “2. Üniversiteyi ilçemize kazandırmak için ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Biz 2. Üniversitenin yeri için Et ve Süt Kurumunun yerini teklif ettik, ilgili Bakanlığımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü ile de irtibat halindeyiz” dedi.

 

Erenler Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Fevzi Kılıç Başkanlığında Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti. Gündem dışı konuşmalar ile başlayan meclis toplantısı Bir evvelki meclis toplantısına ait tutanağın okunarak kabulü ve gündem maddelerinin karara bağlanmasının ardından son buldu.

 

TEŞEKKÜR ETTİLER

Toplantıda gündem dışı söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi Nurgül Ada, TC ibaresinin kurumsal ibareye eklenmesinden dolayı Başkan Fevzi Kılıç’a teşekkür ederken Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Özgür Paşaalioğlu ise, “TC ibaresi belediyemizin kurumsal kimliğine eklendi. Hassasiyetlerinden dolayı AK Parti İl Başkanına ve belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

TC İBARESİ

Başkan Kılıç ise konu hakkında, “TC ibaresi hepimizin ortak bir hassasiyeti. Olması, yapılaması gereken bir şeydi, yaptık” ifadelerini kullandı. Sözlerinin devamında Küpçüler Mahallesinde bulunan üst geçitte tadilat çalışmanın başladığını ifade eden Başkan Kılıç, “Üst geçit Karayolları Müdürlüğüne ait. Onlarda şuanda orada bir çalışma halindeler, kısa süre içerisinde tamamlanacaktır” diye konuştu.

 

2. ÜNİVERSİTE

Başkan Kılıç, 2 Üniversitenin ilçelerine gelmesi için ciddi bir çalışma yürüttüklerini belirterek, “Şunu ifade etmek istiyorum, 2. Üniversiteyi ilçemize kazandırmak için ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Biz 2. Üniversitenin yeri için Et ve Süt Kurumunun yerini teklif ettik, ilgili Bakanlığımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü ile de irtibat halindeyiz. Süreci bizzat takip ediyorum, inşallah da 2. Üniversiteyi ilçemize kazandıracağız” dedi.

 

BİLGİ VERDİ

Başkan Kılıç, “Çevre Bakanlığımız ile bu ay yaptığımız görüşmeler sonucunda 1 adet çöp kamyonu, 200 adet çöp konteynırı ve muhtelif yerlerde asfalt kullanmak için 500 Bin TL hibe aldık. Erenler’imiz için çalışmaya, mücadele etmeye hep birlikte devam edeceğiz.” dedi.   

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Kılıç, “Kentsel Dönüşüm evleri için ihale yapmıştık, fiyatlarda güncelleme yapıldı, fiyatlar gayet makul.Dublex ve Tripleks daireler için şuana kadar bir talep gelmedi. 5 katlı olan binalarda ise bakanlığın 57 tane dairesi, 2 tane de dükkânı, belediyemizin de 4 dairesikaldı. Kalan yerleri kentsel dönüşüm projesi alanındaki vatandaşlarımız ile takas usulü işlemlere devam ediyoruz. Talepler var, değerlendiriyoruz” dedi. Meclis Toplantısı bir evvelki meclis toplantısına ait tutanağın okunarak kabulü ve gündem maddelerinin karara bağlanmasının ardından son buldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA