Adapazarı
Giriş Tarihi : 31-01-2020 15:28   Güncelleme : 31-01-2020 15:59

Barınakta tedavi edilmeyen sokak hayvanlarını ana yola atmışlar..!

Barınakta tedavi edilmeyen sokak hayvanlarını ana yola atmışlar..!

Adapazarı-Kaynarca karayolunda ana yola salınan köpekler, hem trafiği tehlikeye atıyor, hem de kendi canlarını riske sokuyorlar. Bu durumdan dert yanan Sakaryalı iki hayvansever, otoban yolunda denk geldikleri köpekleri video çekerek görüntülediler.

"Yaşanan bu olayları Büyükşehir Belediyesine dilekçelerle bildirdik ama, çözüm bulunmadı. İnsanlar da kaza yapıyor, hayvanlar da telef oluyor." diyen Turhan Hurma ve Özcan Özden, şunları aktardılar: 

"AKYAZI'DA BU YÜZDEN BİR VATANDAŞIMIZ ÖLDÜ"

"3 tane can vardı. Biri ekmeği aldı kaçtı. Gördüğümüz canları yol kenarına çektik. Burada beslemeye çalışıyoruz. Hiçbir canı kendi bölgelerine götürmüyorlar, bu şekilde ana yola atıp gidiyorlar. Akyazı'da bu yüzden bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Başka kaza olmasını mı bekliyorlar? Büyükşehir barınaklardan aldığı hiçbir canı ilçelerine teslim etmiyor. Defalarca bunları videolarla kendilerine sunduk ama adım atmıyorlar. 

"BARINAKLARDA TEDAVİ EDİLMEDEN ANA YOLA SALIYORLAR"

Bir başka can da barınakta tedavi edilmeden araçlarla ana yola atılmış. Ne yapacağımızı şaşırdık. Bulduklarımızı kurtarmaya çalışıyoruz. 

YAVRU KÖPEĞİ DE SALMIŞLAR

Yavru köpeği de atmışlar ormanın içine... Büyük köpeklerin içinde bu can ne yapsın? Aç aç geziyor. Bu nasıl bir vicdandır?"

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA