Akyazı
Giriş Tarihi : 27-10-2021 13:21   Güncelleme : 27-10-2021 13:40

Akyazılı muhtarın zam isyanı!

Akyazılı muhtarın zam isyanı!

Akyazı'ya bağlı Osmanağa Mahalle Muhtarı Ergün Kalyoncu son yapılan zamlara sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. 

KABLO KESİP TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Sosyal medya paylaşımları ile dikkati çeken ve geçtiğimiz aylarda, internet hizmeti alamadıkları için kabloları keserek tepki göstermesi ile gündem olan muhtar Kalyoncu, şunları yazdı:

"KEMAL SUNAL FİLMİ" BENZETMESİ

"Doların çıkması beni üzmüyor. Beni üzen dolar çıktı diye yapılan zamların dolar düşünce neden geri alınmadığıdır. Dün dolar 9700 liraya çıkınca petrole 44 kuruş zam yapıldı. Bu gün dolar 9500 liraya düştüğü icin petrola 28 kuruş daha zam gelmiş. Yani dolar cıkınca zam yapılıyor. Dolar düşünce yine zam yapılıyor. Rahmetli Kemal Sunal bir filminde ayaklarım ağrıyor yarım saate kalmaz yağmur yağacak diyordu. Şimdi sağ olsaydı "ayaklarım ağrıyor yarım saate kalmaz zam gelecek" derdi."

"HER ÜRÜNÜN BAŞINA FINDIK KELİMESİNİ EKLEYELİM"

"Fındık dolar ile satılıyor yurt dışına. Dolar artınca her şey artıyor da. Fındık neden artmıyor. Sayın Cumhurbaşkanı 26500 lira açıkladı fındığı ama 23 liraya alıyorlar Fındığın fiyatı yeniden güncellenmesi lazım. Bugün beş kilo ay çiçek yağı aldım. 96 liraya hatta marketçi yüzde yedi daha zam geldi fakat daha uygulamadık dedi. Benim bir önerim var. Dolar çıkınca her şeye zam gelmemesi için her ürünün başına fındık kelimesini ekleyelim. Mesela Fındık Doğalgaz. Fındık Elektirik. Fındık Gübre. Fındık mazot. Fındık benzin. Fındık yağ. Fındık şeker. Fındık pirinç. Fındık mercimek. Böyle yaparsak yani her şeyin ismini fındık yaparsak bırakın yükselmeyi fındık ile başladığı icin hepsinin fiyatı düşer. Böylelikle hem enflasyon düşer hem de ekonomi düzelir. Yada fındığın ismini değişelim yağ yapalım ki ona da zam gelsin"