Akyazı
Giriş Tarihi : 23-02-2021 12:21

Akyazı ve Geyve Şefleri 2021 Yılı Hedeflerini Belirledi

Akyazı ve Geyve Şefleri 2021 Yılı Hedeflerini Belirledi
Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü 2020 yılı tüm ormancılık çalışmaları   ve 2021 yılı program ve hedeflerinin gündem edildiği “Genel Değerlendirme Toplantısının” ikincisi Bölge Müdürümüz Ziya Polat Başkanlığında; Bölge Müdür Yardımcıları Halil Karademir, Yakup Eraslan, Şube Müdürleri, Etüt Proje Başmühendisi, ikinci gurup Akyazı-Geyve İşletme Müdürleri ve bu müdürlüklerin tüm şeflerinin (işletme ve kdm) ve Hukuk Müşavirinin katılımı ile 22.02.2021 tarihinde Pazartesi günü saat 10.00' da Kavak ve Hızlı Gelişen Orman Ağaçları Araştırma Enstitüsü Toplantı Salonunda yapıldı.  
 
Toplantının açılış konuşmasında, katılımcılara hoş geldiniz dileklerini ileterek başlayan Bölge Müdürü Ziya Polat; şunları söyledi:
’’2020 yılında belirlediğimiz hedefte, programlarımızı %100 gerçekleştirerek başarılı bir yıla imza attık. 2020 yılında bu programların gerçekleştirilmesinde, Akyazı-Geyve İşletme Müdürlerimize ve Şeflerine, bu başarıda emeği bulunan tüm ekibimize üstün çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. 
 
Gözlerinizde ve Yüreğinizde Çalışma Azmini Gördüm
2021 yılında da, Bölge Müdürlüğümüze verilen damga-üretim-satış ve diğer tüm ormancılık faaliyetlerimizde de %100 başarıya ulaşacağımıza inancım tamdır. Sizlerin gözlerinizde ve yüreğinizde bu çalışma azmini gördüm.2021 yılı hedeflerimize ulaşabilmek için çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam edeceğiz.500-600 bin damga programlarından, 900 bin-bir milyon damga programlarına çıkan başarılı bir Bölge Müdürlüğünde çalışıyoruz. Bu günkü toplantımızda, hem bu başarılarımızı hem de hedeflerimizi konuşacağız.  Başarıyı hep birlikte birbirimize güvenerek, çalışarak ve üreterek gerçekleştireceğiz.
 
Disiplin ve Kurumun Otoriter Yapısından Asla Taviz Vermeyeceğiz
180 yıllık köklü  bir teşkilatız. Teşkilatımız gücünü kanun ve mevzuatlardan almaktadır. Devletin otoriter yapısından asla taviz vermeyeceğiz. ‘’Devletin Bir Baba’’ gibi şefkat elini vatandaşa göstereceğiz. Hakkaniyetle çalışarak, orman-halk ilişkisini bozmadan, dengede tutarak hizmetler vermeye devam edeceğiz.
 
Görevini Dert Edinen Arkadaşlarımızla Birlikte Yürüyeceğiz
Dünyada ve ülkemizde pandeminin hızla devam ettiği bu süreçte, gece-gündüz arazide ve büroda büyük emekler harcayarak çalıştığınızı biliyorum. Bu meslek özveri ve çok çalışmak ister. Büyük bir ailenin fertleri olarak hep birlikte ‘’mesai mefhumu gözetmeksizin’’  çalışacağız ve telefonlarımız sürekli 24 saat açık olacaktır. Çalışmalarımıza negatif yayan ve hep olumsuz düşünen insanlardan uzak durarak devam edeceğiz. İşlerini dert edinen arkadaşlarımızla, düzgün çalışarak bu yolda birlikte yürüyeceğiz. Sağlığınız bizim için her şeyden önemlidir. İnşallah ülkemiz covid-19 belasından biran önce kurtulur ve önümüzdeki aylarda  yapacağız toplantıları hep birlikte yaparız.
 
Yönetim Tarzımızda İstişareye Önem Veriyoruz
Şeflerimiz soru sormaktan, öneri getirmekten çekinmeden bu toplantıda dile getirebilir. Bizlere varsa anlatmak istedikleriniz burada söyleyebilir.  Bizim yönetim tarzımızda, istişareye önem veriyor ve ‘’istişarede hayır’’ olduğuna inanıyoruz. Birlikte çalıştığımız bu süreçte, birlikte istişare edip birlikte karar verip daha isabetli sonuçlar ortaya koyacağımıza inanıyorum.
 
Büyük Orman Alanlarını Parayı ve İnsanı Yönetiyoruz
Protokol ve görgü kurallarının en iyisini biz yapmalıyız. Kendimizi, ailemizi ve devletimizi temsil ediyoruz. Bu nedenle kendimizi sürekli geliştirmek, insanlarla iyi bir iletişim kurmak, farkındalık ortaya koymak zorundayız. Bilgi önce kendimize, bizlere ve teşkilatımıza güç katar. Hepimizin itibarı birbirimize bağlıdır
 
Büyük ormanlık alanlarda özverili ve başarılı bir şekilde ormancılık faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Anayasanın 169. maddesi gereği devlet ormanlarını korumak, geliştirmek ve genişletmek asli görevimizdir. Ödeneklerimizi kullanırken asla israf etmeden harcamalıyız. Devletin malını kendi malımız gibi korumalıyız. Bu paralarda 84 milyon halkımızın hakkının olduğunu unutmamalıyız. Ekmek teknesine ihanet eden asla iflah olmaz. Böyle yapanlar bunun acısını mutlaka bir şekilde karşılığını bulur. Dürüst, liyakatli, ahlaklı ve iyi niyetle çalışıp kazanırsanız, bu emeğinizin karşılığını mutlaka bir gün alırsınız. Unutmayın en iyi insan güvenilir ve ahlaklı olan insandır.
Bu duygu ve düşüncelerle sağlıklı, huzurlu ve başarı dolu bir 2021 yılı geçirmenizi temenni ediyor ve toplantımızın hayırlı vesile olmasını diliyorum.” 
 
2021 Genel Değerlendirme toplantısı, Akyazı ve Geyve İşletme  Müdürlüklerinde göreve yapan tüm Şeflerin birimleriyle ilgili sunumlarını anlatarak tamamlandı.
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA