SPOR
Giriş Tarihi : 24-11-2020 23:16   Güncelleme : 24-11-2020 23:38

Akkuş: Asla vazgeçmeyeceğim!

Akkuş: Asla vazgeçmeyeceğim!

Sakaryaspor başkan adayı Uğur Akkuş ilk kez canlı yayın yaptı. İnstagram hesabından bu akşam saat 21.00'de canlı yayına katılan Akkuş, Sakaryaspor'a ilişkin düşüncelerini aktardı. Yayında rekor izlenme hedefleyen Uğur Akkuş şunları söyledi:

"HEDEFİM GENÇLERE YATIRIM YAPMAK"

"Gençlere yatırım yapmayı hedef edindim. Sakaryasporu 90 lı yıllardan biliyorum. Bülent Uygun, Tuncay Şanlı gibi gol kralları çıkarmış bir takım. Sporcu fabrikası... Sakaryaspor'u bana öneren Bülent Uygun'du. Kendisine teşekkür ediyorum. 'Takımın durumu bu, bu' dedi. Bir inceleyeyim dedim. Aradan 1 yıl geçti.

"ÇOK TEKLİF GELDİ. BÜLENT UYGUN BENİ İKNA ETTİ"

Bana teklif geldi. Başka takımı da ciddi ciddi incelemiştim. Bülent Uygun yazlığa geldi. Takım kayyuma gidecek, futbolcular alacaklarını alamıyor. Gel başına geç dedi. O sıralarda takımı inceliyordum. Tatangalar sevgim de çok. Kongreye nasıl yetişirim diye düşünüyorduk, hazırlıksız olarak uçağa bindik kongre için Sakarya'ya geldik. Sakaryaspor sevdası böyle bir şey... Stada geldik, halen aday yoktu.. Sonradan bir aday çıktı. Bu güzel bir şeydi. Adaylar kendini tanıttı. Sayın Ekrem Yüce'nin konuşmasını dinledik. Yanlış bilgilendiğini düşündüm ve çekilme kararı aldım. Bu bir bayrak yarışı dedim. Sonrasında adaylığımı ilan ettim, küçük bir oy farkıyla seçimi kaybettim. 

"SAKARYA'YA UĞUR AKKUŞ MODELİ GETİRECEĞİM"

Şimdi yine adayım. Sakarya'ya gittim. Herkesle görüştüm, bir çok kişi ve kuruluşu ziyaret ettim. İlçeleri gezdim. Neden aday olduğumu merak edenler var...Benim hedeflerim var. Ben Sakarya'ya Uğur Akkuş modeli getireceğim. 

Beni rol model alan gençler var. Bir kitap yazdım. Ekonomi ve ticari alanda en fazla satan kitap oldu. 

"ASLA VAZGEÇMEYECEĞİM"

Son günlerde ciddi tepkiler oldu. Caydırmaya, geri adım attırmaya kalktılar. İftiralara varan şeyler oldu. Bunlara deli saçması diyorum. Moralimi bozmak istiyorlar. Bu yoldan asla vazgeçmeyeceğim. Sakarya'yı şampiyon yapmak için elimden geleni yapacağım. Benim amacım başarılı olmak. Paradan daha değerli şeyler var. Sakaryaspor'un borcunu sıfırlayıp kendi kendine yetecek hale getirmek istiyorum. Bağış yaparak takımı bir yere getiremezsiniz. 

"AYİNEŞİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ"

Maske fabrikası açtım. Sakaryaspor maskeleri de dağıttım. Tanınan firmayız. Ulusal basındayım. Yerel basına manşet olma derdim yok. Ayineşi iştir kişinin lafa taşımaz. Önce Allah'a, sonra yönetime güveniyorum.

"EN AZ 10 İŞ ADAMINI YANIMA ALACAĞIM"

En az 10 tane iş adamını yanıma alacağım. Yükü onlarla beraber sırtlayacağız. Sakaryaspor bizim davamız. Şampiyon olalım, onu da kutlayalım inşallah... 

"EBRU HER ZAMAN ARKAMDA"

Eşim Ebru Şallı beni her zaman destekliyor. Arkamda... Her işte bana saygı duyar. Sakaryaspor için de kalbinin sesini dinle dedi. Sağolsun, var olsun. 

İLÇELERE MASKE

Her ilçeye 10 bin adet maske dağıtacağız. İsteyene binlerce ücretsiz kargo yolladık. 

"KOLAY OLANI BAŞKAN OLMAK, ZOR OLAN BAŞKANLIKTAN SONRASI"

Kolay olanı başkan olmaktır. Zor iş başkanlıktan sonrasıdır. Başarısız olursanız o zaman başkanlığını biter. Sakaryaspor taraftarına ve halkına sesleniyorum. Sakarya önemli bir şehir. Malazgirt savaşından kalan topraklardır. Sakarya Anadolu Türk Gençliğinin sembolüdür.

Sakarya şiiriyle yayını bitiriyorum." (şiir okudu)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA