Advert
SAKARYA SAĞLIK
Giriş Tarihi : 02-11-2019 19:29

Akar "Lösemi çocukluk çağından bebeklik çağına kadar düştü"

Akar

İlimizde 17 yıldır gönüllülük esasına dayalı lösemili çocuklar ve tüm kanser hastalarına yönelik çalışmalarda bulunan KANSERDER ( Lösemi ve kanser hastaları derneği) umuttepe de tedavi gören çocuklarIn özel ve temel ihtiyaçlarını Kanserder dostu duyarlı gönüllülerin destekleri ve imkanları dahilinde ulaştırmaya devam ediyor.

Bu konuda ulusal ve uluslar arasında örnek çalışmaları büyük bir azim ve istikrarla hayata geçiren dernek kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Nihal Akar KANSERDER'in, genel merkezi Sakarya olan ve herhangi bir kuruluşun temsili şubesi olmayan dernek olduğunun altını çizdi.

Başta lösemi olmak üzere derneğe başvuran diğer kanser hastalarının sorunlarıyla ilgilenen örnek bir sivil toplum kuruluşu olmanın sorumluluğu ile 17 yıldır yaşama tutunmaya çalışan ve zor bir hastalıkla mücadele eden insanlara abı hayat olmaya çalıştıklarını söyleyen Akar Lösemi Haftasına şunları dile getirdi:

Bu insanların neler yaşadıklarını, toplumdan nasıl bir yaklaşım beklediklerini sağlıklı ve kaliteli yaşamak için nelere ihtiyaç duyduklarını ailesinden en yakınlarını can yoldaşlarını bu hastalıktan kaybeden bir insan olarak.çok net bildiğini ifade eden Başkan. Nihal Akar "Bu konuda duyarlı ve samimi olanlara her zaman derneğimizin kapısı açıktır" dedi.

"Lösemi çocukluk çağından bebeklik çağına kadar düştü" hatırlatmasında bulunan Akar, anne adaylarının gebelik dönemlerinde beslenmelerinin önemli olduğunu ifade ederek, özellikle sigaradan ve sigara içilen ortamlarından uzak durulmasını tavsiye etti.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA