Advert

Advert
Adapazarı
Giriş Tarihi : 07-09-2021 12:27   Güncelleme : 07-09-2021 12:31

Adapazarı'nın eski kaymakamı Çelikkaya İzmit'te göreve başladı

Adapazarı'nın eski kaymakamı Çelikkaya İzmit'te göreve başladı

Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameyle İzmit Kaymakamlığı’na atanan Adapazarı eski kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, bugün İzmit’e gelerek görevine başladı. 

Resmi Gazete’de 20 Ağustos tarihinde yayımlanan yeni mülki idare amirleri atama kararnamesiyle İsmit Kaymakamlığı’na atanan Adapazarı eski kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İzmit’e gelerek görevine başladı. Bilindiği gibi Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesinde Kocaeli'de görevli 4 kaymakamın görev yerleri de değişmişti.

İki yıldır İzmit’te görev yapan Şevket Cinbir Samsun Vali Yardımcılığı’na atanırken, Cinbir’den boşalan koltuğa Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya atandı. 2016 yılından bu yana Adapazarı Kaymakamı olarak görev yapan Yusuf Ziya Çelikkaya İzmit’e gelerek yeni görevine başladı.

Öte yandan Samsun Vali Yardımcılığı’na atanan eski İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir İzmit Kaymakamlığındaki görevinden resmen ayrıldı. Cinbir, şimdilik İzmit’te veda ziyaretlerini yapıyor. Cinbir, 15 Eylül’de Samsun’daki yeni görevine başlayacak.

YUSUF ZİYA ÇELİKKAYA KİMDİR?

1962 yılında Manisa İli Demirci İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Manisa ve Edirne’de tamamlayan Yusuf Ziya Çelikkaya, 1986 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1987 Yılında İçişleri Bakanlığında Kaymakam adayı olarak memuriyete başlayan Çelikkaya, 1988 yılında staj için İngiltere’de bulundu; 1990-91 yıllarında Manchester Üniversitesinde Yüksek Lisansını tamamladı. 2001-2002 yıllarında TİKA Koordinatörü olarak Bosna-Hersek'te bulundu.

Manisa Kaymakam Adaylığı, Gaziantep Yavuzeli Kaymakamlığı, Elazığ/Arıcak Kaymakamlığı, Ankara/Ayaş, Afyonkarahisar/Emirdağ, Aydın/Sultanhisar Kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği ve Afyonkarahisar Vali Yardımcılığı, İstanbul Sultangazi Kaymakamlığı, Şanlıurfa/Haliliye Kaymakamlığı görevlerinde bulunduktan sonra 30.12.2016 tarihinde Adapazarı Kaymakamı olarak göreve başlayan Yusuf Ziya Çelikkaya evli ve üç çocuk babası.

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA