TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 18-11-2020 13:46   Güncelleme : 18-11-2020 13:54

14 yaşında ama, silahlı yağma suçlaması ile hakim karşısına çıktı

14 yaşında ama, silahlı yağma suçlaması ile hakim karşısına çıktı

Kocaeli’de 14 yaşında bir çocuk silahlı yağma suçlaması ile hakim karşısına çıktı. Küçük çocuk olayı tehdit edildiği için yaptığını söyledi.

Kocaeli 1.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada 14 yaşında bir çocuk, bıçak zoruyla çalgı aleti olan melodikayı aldığı gerekçesi ile yargılanıyor.  Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada 14 yaşında olan A.K., mağdur M.K.’ya karşı silahlı yağma suçlaması ile hakim karşısına çıktı. Duruşmada A.K. ve taraf avukatları hazır bulundu. 

“MADDİ SIKINTILAR YÜZÜNDEN OKULU BIRAKTIM”

Duruşmada savunma yapan A.K., “Maddi sıkıntılar yüzünden okulu bıraktım. 8. sınıftaydım. Şimdi sokak çalgıcılığı yapıyorum. Okulda iken duvardan atlayıp işe gidiyordum. Ben derdimi kimseye anlatmam. Okul idarecilerin bu durumdan haberi yok. Ben okumak istiyorum ama maddi durumumuz elverişli değil.  Annem babam ayrıdır. Yurtta hiç kalmadım” dedi.

“TEHDİT EDİLDİĞİMDEN DOLAYI BU EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRDİM”

Olay günü anlatan A.K.: “Olay günü benim yanımda S. ve F. adlı arkadaşlarım vardı. F. bana bıçağı verdi. Mağdurun elinde melodika vardı. Bana, ‘bıçağı göster melodikayı ondan al’ dedi. ‘O melodika benim’ dedi. ‘Almazsan sana mahallede meydan dayağı atarız ve aramızdan gidersin’ diyerek beni tehdit etti.  Bende bıçağı gösterdim ve mağdur M.K. sonrasında melodikayı bana verdi. Bıçağın ucu açık değildi. Melodikayı ben caminin orda F.’ye verdim. F. sonra E. adlı şahsa verdi. Polis sonrasında E.’nin kömürlüğünde melodikayı buldu.  Ben bunu zorla yaptım.” diye belirtti.   

“MÜVEKKİLİM BAŞKALARININ BASKISI ALTINDA KALMIŞTIR”

Sanık A.K.’nin avukatı Haktan Karaman: “Müvekkilim başkalarının baskısı altında kalmış olup fiili ve hukuki anlamda cezai durumu anlama ehliyeti gelişmemiştir. Bu durumun gözetilmesini talep ediyoruz.” dedi.  Mahkeme Heyeti dosyada ki eksiklerin giderilmesi talebiyle  duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Kocaeli Koz

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA