GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-05-2024 14:18   Güncelleme : 16-05-2024 14:36

Yazar-Danışman Sevda Türküsev'den Kenan Sofuoğlu'na destek sözleri

Yazar-Danışman Sevda Türküsev'den Kenan Sofuoğlu'na destek sözleri

İlişki ve evlilik danışmanı, yazar Sevda Türküsev, milletvekilliği ile ilgili sözleri nedeni ile tepki çeken Ak Parti Sakarya eski milletvekili Kenan Sofuoğlu'na destek paylaşımında bulundu. 

Türküsev, "Milletvekilliği bana göre değildi... Hayatımın hatasıydı" diyen Sofuoğlu'nun sözleri için Twitter hesabından şunları yazdı:

"DENEDİ VE OLMADI"

"Kenan Sofuoğlu bir sporcudur. Sporcuların kafası siyasetçi yada gazeteci gibi değildir. Onlar cümleleri bizim gibi kuramayabilir ve kendilerini ifade etmekte zorlanabilirler. Kenan, Milletvekilliğinin kendisine göre bir iş olmadığını, zor bir iş olduğunu anlatmaya çalışmış.

"BANA DA AYNISINI ANLATMIŞTI"

Geçen yıl bana da aynısını anlattı ve “ne zor işmiş abla, sudan çıkmış balığa döndüm. Ban göre değilmiş” demişti. Ve o dönem kendisine gelen teklifi Sayın Cumhurbaşkanımıza saygısı ve sevgisinden geri çevirmedi. Bazen denemek gerekiyor, denedi ve olmadı.

"İÇİNDEN GELDİĞİ GİBİ KONUŞANLARI ÖĞÜTMEYELİM"

Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘a saygısı, sevgisi sonsuzdur. Adam öğütmeyi pek severiz de gerçekten öğütülmesi gerekenleri değil, siyaseti bilmeyen içinden geldiği gibi konuşanları öğütmeyelim.

"ANLAYIŞLI OLALIM"

Dünya’ya başarılarıyla adımızı duyuran bir sporcumuza daha anlayışlı olalım. Kenan iyi çocuktur, iyi bir aile babası ve inançlarına değerlerine sahip çıkan birisidir.

"EVET VEKİLLİK ONA GÖRE DEĞİLDİ, DENEMEDEN ANLAYAMAZDI"

Evet; Vekillik ona göre değildi ve o denemeden anlayamazdı. Lakin vekillik teklifi götürülürken tecrübeli siyasetçilerimiz daha hassas davranırsa ne Kenan Sofuoğlu vekil olmuştu nede biz bunları konuşuyor olurduk."

adminadmin