SPOR
Giriş Tarihi : 24-06-2024 17:26

Toprak gözünü MotoGP'ye dikti: Sofuğlu: "BMW'ye bildirdik"

Toprak gözünü MotoGP'ye dikti: Sofuğlu:

Bu sezon yeni takımı BMW ile Dünya Superbike Şampiyonası'nda fırtına gibi esen Toprak Razgatlıoğlu, gelecek sezon en üst klasman olan MotoGP'de yarışabilir

Ak Parti Sakarya eski milletvekili, TMF Milli Takımlar Kaptanı KENAN Sofuoğlu, Toprak Razgatlıoğlu'nun 2024 sonrasında MotoGP'ye geçmek istediğini BMW'ye bildirdiklerini açıkladı. Bu yıl BMW ile harika bir performans sergileyen ve Alman üretici ile henüz ilk yılında şampiyonluk savaşı veren başarılı motosikletçi, son yarış Misano'yu domin etmeyi başardı ve hafta sonunu üçte üç zaferle kapattı. Şampiyonada 21 puan farkla liderliğe yükselen Toprak, 2023 yılında BMW ile iki yıllık bir sözleşme imzalamıştı. Anlaşması gereği 2025 sonuna kadar takımda kalması gereken ve 2025 sezonunda Michael van der Mark ile yarışacağını doğrulayan Toprak'ın menejeri Kenan Sofuoğlu, SPEEDWEEK.com'a yaptığı açıklamada, genç motosikletçinin MotoGP'ye geçmek istediğini söyledi.

"PERFORMANSLARI OLAĞANÜSTÜ"

Supersport'ta pek çok şampiyonluk kazanan Kenan Sofuoğlu, "BMW ile işler çok iyi gidiyor. Bu bölüm bizi başka bir seviyeye taşımış durumda. MotoGP padoğunda şimdiden gelecek yıl için Toprak'a büyük ilgi var. BMW ile iki yıllık bir sözleşmemiz var fakat bu yılın sonunda Dünya Superbike Şampiyonası'ndan ayrılmak ve MotoGP'ye geçmek istediğimizi BMW'ye bildirdim. "Onlara Toprak'ın isteğinin bu olduğunu açıkladım. BMW ile hedefimiz bu iki sezonda dünya şampiyonluğunu kazanmaktı. Fakat işler şimdiden çok iyi gidiyor, Toprak'ın performansları olağanüstü. Toprak bu anı geçiş yapmak için kullanmak istiyor. BMW'ye de bunu söyledim. Fakat henüz tam olarak nasıl olacağını bilmiyoruz çünkü BMW ile anlaşmaya varmamız gerekiyor. Bu aynı zamanda gelecekle de ilgili bir karar. Hepimiz BMW'nin MotoGP Dünya Şampiyonası'na girmek istediğini biliyoruz. Eğer tüm taraflar Toprak'ın isteklerini kabul ederse, ben de bu dileği gerçekleştirmeye çalışacağım" dedi. 

yenialanya.com

 

adminadmin