GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2022 15:04   Güncelleme : 09-11-2022 15:11

Sevgi Zinciri İnsani Yardım Derneği Kuruldu

Sevgi Zinciri İnsani Yardım Derneği Kuruldu

Sakarya'da bir grup iş insanı, kendi imkanlarıyla yürüttüğü yardım çalışmaları, organizasyonu çok daha geniş bir sahaya yayabilmek ve mümkün olduğunca fazla insana ulaşabilmek adına bir dernek çatısı altında devam etme kararı aldı. Bu bağşamda 9 kurucu üye ile birlikte  SEVGİ ZİNCİRİ İNSANİ YARDIM DERNEĞİ kuruldu.

Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Onur Tokur olurken, Tokur basına şu açıklamayı gönderdi:

"Bu süreçte dernek merkezimizin hazırlığı ve kuruluş işlemleri gibi detayları hızlıca çözümleyerek hayalini kurduğumuz, sağlam temeller üzerine kurulu, sadece insani yardım odaklı ve şeffaf bir temele sahip, ihtiyaç sahiplerinin yüzünde mutluluğa sebep olabilecek bir yapıya kavuşmanın mutluluğu bizler için tüm mutlulukların üzerinde. 

Kurucularımız, üyelerimiz, yönetim kurulumuz ve katkı sunan tüm diğer gönüllülerimizin de  bu süreçte ki eşsiz katkılarının Sevgi Zinciri İnsani Yardım Derneği’nin kurulmasında çok büyük payı var. Buradan her birine teşekkürlerimi iletiyoruz. Bir teşekkürü de Sakarya Valiliği Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’ne ve çalışanlarına sunmak istiyoruz. Bizlere kuruluş sürecinde yapıcı bir şekilde ciddi destek sundular.

Sakarya ve Türkiye’de bağışçılarımızın destekleri ile ihtiyaç sahibi her kim varsa tüm gücümüzle yanlarında olmak için bitmek bilmeyen bir mücadele içinde ter dökeceğiz. Hazırlığını yaptığımız projeler ile yakın zamanda geniş kitlelere ulaşmak ve bunu ihtiyaç sahiplerimizin ihtiyaçlarını karşılama noktasında hizmete dönüştürmek istiyoruz.

Hayalini kurduğumuz noktaya ulaşmak, güzel ülkemize ve milletimize borcumuzdur.  Şehrimizden başlayan bu harekette insanımızın bizleri yalnız bırakmayacağından eminiz.  Şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz."

                                                                                                             

AdminAdmin