GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-09-2022 13:19   Güncelleme : 14-09-2022 13:24

Sedat Peker'in Beykoz'daki evine silahlı saldırı

Sedat Peker'in Beykoz'daki evine silahlı saldırı

Beştepe'ye uzanan rüşvet iddialarının ardından sessizliğe gömülen Sedat Peker için uluslararası suikast timi hazırlığı olduğu iddia edilmişti. Sakaryalı Sedat Peker'in Beykoz'daki evine bu sabah silahlı saldırı düzenlendi.

Geçen yılın Mayıs ayından bu yana sosyal medya hesaplarından mafya-siyaset-sermaye ilişkileri hakkında iddialarda bulunan suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in İstanbul Beykoz’daki evi, Milli Parklar ve Bahçeler'e devredilmişti.

Sedat Peker'in evine silahlı saldırı

Peker'in Beykoz Korusu’nun sınırları içinde yer alan ve 'tek mal varlığım' dediği evine bu sabah silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı, sabah 09.30'da gerçekleşti. Evin önüne iki araç geldi. Bir araç uzakta beklerken, yakına gelen aracın camı açıldı. Eve Sedat Peker’in bilgisi dahilinde geldiğini söyleyen kişi görevlilerin kendisine yaklaşması üzerine arabanın içinden ateş etmeye başladı. Evdeki görevli Yılmaz Günay’a 3 kurşun isabet etti. Günay, ağır yaralı olarak Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Evde, Peker'in bilgisi dahilinde 6 kişinin güvenlik amacıyla kaldığı, 3'er kişilik vardiyalarla çalıştıkları öğrenildi.

Halktv

AdminAdmin