SİYASET
Giriş Tarihi : 06-03-2024 15:14   Güncelleme : 06-03-2024 15:28

Saadet Partisi Geyve Belediye Başkan Adayı Fikret Özer 'den iddialı projeler

Saadet Partisi Geyve Belediye Başkan Adayı Fikret Özer 'den iddialı projeler

Saadet Partisi Geyve Belediye Başkan adayı Fikret özer başına verdigi beyanatile projelerini açıkladı. Özer, şu açıklamayı yaptı:

"Ülke ve millet olarak zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde gerçek gündemden çok uzak suni gündemler eşliğinde bir seçim sürecinei hep birlikte yaşıyoruz. Halkın yoksulluk,fakirlik,işsizlik,pahalılık, ahlaki ve manevi çöküntü içerisinde yaşam mücadelesi verdiği bir dönemde ulusal medya yayınlarında halkimizın yaşamış olduğu bu sıkıntıların hiç birisine yönelik bir çalışma,çözüm önerileri gündeme getirilmeyip ,danışıklı dövüş kayıkçı kavgasından öteye gitmeyen ve gercek bir kamuoyu gündemi oluşturulamadığı bu ortamda tüm bu sorunların çözümünün iktidarda olmaktangectiği ve bu iktidara giden yolun da yerel belediyecilikte geçtiği bilinç ve sorumluluğu ile ilçemiz Belediye başkanlığına talip olarak Başkan adaylığımızı açıkladık. Halkımızın , beldemizin acil ve temel ihtiyaçlarını giderebilme hizmetine talip olduğumuz bu adaylığım ile insanımızın gündelik hayatına birebir dokunacağına inandığımız projelerimiz ile tüm Geyveli hemşehrilerimizin huzurlarina çıkıyor ve gösterecekleri teveccüh ile kendilerinin oylarina talip oldugumuzu kamuoyu ile paylaşiyoruz. Halkımıza hizmet yolunda başlıca proje ve vaadlerimizi 41 maddede toplayarak siz Geyveli hemşehrilerimizin takdirlerine sunuyoruz. Daha güzel,yaşanabilir bir Geyve için 41 proje ve vaadlerimiz:

DAHA GÜZEL ,YAŞANABİLİR  BİR GEYVE İÇİN   41 PROJEMİZ

1.’’ADALETLİ BİR YÖNETİM’’ oluşturacağız.

 -Belediye hizmetlerinden her vatandaşımızın eşit ve adil bir şekilde istifade etmesini sağlayacağız.

 -Hizmetlerimizi, en az hizmet almış mahalle ve köylerden başlatarak hizmette adaleti sağlayacağız.

 -Belediye hizmetlerini ehil ve liyakatlı  kadrolar ile yapacağız, adam kayırmacılığına son vereceğiz.

2. Belediyenin tüm gelir ve giderleri  ‘’MALİ DİSİPLİN’’ altına alınacak; israf ve usulsüz harcamaların önüne geçilecek, belediye gelirleri artırılacak.

3. Belediye bütçesi yapılacak planlama ile  öncelikli yatırımların hayata geçirilmesinde titizlikle kullanılacaktır.

4. Çarşı içi kentsel dönüşüm uygulaması ile Osmanlı Mimarisinde modern bir çarşı inşa edilerek ilçemiz ticari ve sosyal yaşamına yenilik katacağız.

5. İlçemize yeni, modern bir  ‘’ KAPALI PAZAR YERİ’’ inşa ederek; esnafımız ve vatandaşlarımızın yazın sıcağından, kışın yağış-yağmur ve soğuğundan korunarak daha rahat ve konforlu bir alışveriş yapmaimkanına kavuşturacağız.

6. Şehir merkezinde yaşanan oto park sorunu, tahsis edilecek yeni otopark alanları ile çözülecek.

7. İlçemize yeni bir ‘’ otobüs terminali’’ ve ‘’ tır parkı’’ kazandırarak cadde ve sokaklarda, mahalle aralarında yol ve kaldırım işgaline, trafik sıkışıklığına son vereceğiz.

8. Şehir merkezinde kaldırımsız cadde ve sokak kalmayacak ve buraların peyzaj düzenlemeleri de en güzel bir şekilde tamamlanarak kaldırım işgallerine kesinlikle müsaade edilmeyecek.

9- Çöp toplama işleri daha hızlı ve hijyenik koşullarda yapılacak. Şehir merkezi ve işlek ana caddelerde çöp bidonları yer altına indirilecek.

10- İmar planlarında yeşil alan olarak tahsis edilen ve atıl bekletilen tüm alanlara  öncelikli bir şekilde ‘’ Çocuk ve Gençlik Parkları’’ yapılarak halkımızın istifadesine sunulacak. Her mahalleye masal dünyası kahramanları maskotları ile donatılmış çocuk parkı yapılacak.

11- Şehir merkezinde tüm halkımızın istifadesine yönelik  yeni bir  ‘’ŞEHİR PARKI’’ yapacağız.

12- Seyir Terası ve Yöresel Ürünler Merkezine tüm halkımızın daha kolay ve rahat ulaşımını sağlayacak’’ ulaşım servisleri’’ koyacağız.

13- İlçe meydan projesi ıslah edilerek meydanın Taraklı yoluna bağlantısını sağlayacak yeni bir cadde çalışması yapılacak.

14. Halkımızın ‘’kireçsiz ve temiz ‘’ sağlıklı içme suyuna kavuşmasını sağlayacağız.

15- Çarşı merkezde hanımların hizmetine ‘’ HANIMELİ KONAĞI’’ yapacağız.

16- Tam donanımlı  ‘’Düğün ve Nikah Salonu’’ yaparak vatandaşlarımızın daha ucuz ve konforlu bir düğün yapmalarını sağlayacağız.

17-Hiçbir mahallemizde ‘’ ulaşım, iletişim (telefon –internet)’’ sorunu kalmayacak.

18- Çiftçimiz; ürettiği ürünlerin hak ettiği  değerde satışının sağlanabilmesi ve bu ürünlerin sağlıklı bir şekilde  tüketiciye ulaşmasını sağlayacak kooperatifleşme yada şirketleşme  şeklinde örgütlenmesi sağlanacak.

19- İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odası işbirliği ile başta kırsal alanda faaliyet gösteren çiftçilerimiz olmak üzere tüm çiftçilerimize  ‘’Ziraat Danışmanlığı’’  ve ücretsiz  ‘’Toprak Analizi ‘’ hizmeti vereceğiz.

20- Başta kırsal mahallelerimiz olmak üzere  hiç  bir mahallemizde  kanalizasyon ve altyapı sorunu kalmayacak. 5 yılda tüm köylerin kanalizasyon sorunu giderilecek. (Geyve’mizin köylerinin %80’inde  kanalizasyon sistemi yok.)

21.Tüm köylerimizde tarım arazi yollarının bakım ve onarımları düzenli bir şekilde belediyemiz tarafından sağlanacaktir.

22- Şehir merkezindeki okullarda okuyan tüm öğrencilerimize ‘’ ücretsiz öğle yemeği’’verilecektir

23- Sokak hayvanları barınma ve bakım merkezi yapılarak sokaklarımızın daha güvenli hale gelmesi sağlanacak.

24- Şehre yakın mesafelerde, tüm ailelerin istifadesine, rahat ve güvenli ‘’MESİRE ALANLARI’’açacağız.

25-Yayla Turizminin geliştirilmesi sağlanacak. Yaylalarımıza asfalt yol ile ulaşım imkanı sağlanacak.

26- İlçemize kültür turlarının yapılması sağlanacak. Bu kapsamda ilçemize gelecek turistlerin konaklama ihtiyaçlarını karşılayacak tesislerin yapımı da teşvik edilecek.

27- Yurt içi tarihi ve doğal güzelliklere sahip şehirlerimize turistik  kültür turları düzenlenecek.

28- Tüm mahallelerimizdeki cami şadırvan ve tuvaletlerinin temizlik ve bakımları  belediye tarafından yapılacaktır.

29- İhtiyaç duyulan köylerde sosyal faaliyet alanları , gençler için spor sahaları yapılacak.

30- Özellikle şehir merkezinde ve tüm mahallelerde can güvenliğini tehdit eder boyuttaki  metruk binaların yıkımı belediye tarafından sağlanacaktır.

31- İhtiyaç duyulan mahallelerde (Tepecikler ve Yörükler Mah.)  bankamatik konulması sağlanacak

32- İlçemize modern bir ‘’MEZBAHA’’ kazandırarak hem  ilçe  hayvancılığına destek sağlamış hem de  temiz, hijyenik bir kurban kesim hizmeti sunmuş olacağız.

33-Mevcutta halkımızın yararına yapılan tüm belediye hizmetlerine devam edilecek.

34- Belediye çalışanlarının ücret ve tüm özlük haklarında  iyileştirme yapılacak, insani geçim standartlarının üzerinde bir geçim standardına kavuşmalarını sağlayacağız.

35- İlçe Gençlik Merkezini daha donanımlı hale getirerek gençlerimizin gelişimine katkı sağlayacağız.

36- İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını sünnet ettirip her yıl  sünnet şöleni yapacağız.

37- Derece ile üniversite kazanan tüm Geyveli öğrencilerimizi para ile ödüllendireceğiz.

38- İhtiyaç sahibi öğrencilerimize giyim ve kırtasiye yardımı yapacağız. Burs imkanları sunacağız.

39- Başarılı  ve maddi imkanları kısıtlı olan  öğrencilerimizi  başta İstanbul, Edirne, Çanakkale, Bursa, Konya, Nevşehir  gibi şehirlerimize tarih ve kültür gezileri düzenleyerek ödüllendireceğiz.

40- İlçemizde ikamet eden ihtiyaç sahibi aileler için ‘’ GİYİM VE GIDA MAĞAZASI’’ oluşturacağız.

41- ‘’ GEYVA ’’ markasını geliştireceğiz. 

    GEYVA markası ile üretim yapan yöresel ürünler üretim merkezini  daha donanımlı hale getirerek hem üretim çeşidini hem de üretim kapasitesini artırarak yaygın bir marka haline gelmesini sağ-layıp ,  marka değerini artıracağız. Çiftçilerimiz ile yapılacak anlaşmalar ile yöremize has endemik bitkilerin yetiştirilmesi teşvik edilip, alım garantisi verilecek ve   bu ürünlerin tesislerimizde işlenerek hem çiftçilerimizin hem de ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağlamış olacağız.

adminadmin