GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-12-2022 15:30

Otizmli genç kıza tır içinde cinsel istismar iddiası..!

Otizmli genç kıza tır içinde cinsel istismar iddiası..!

Kocaeli’de 15 yaşındaki otizmli genç kıza tır içinde 4 gün boyunca cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Dava Kocaeli Adliyesinde görüldü. 

İddiaya göre, iğrenç olay, 4 Nisan 2021 tarihinde Sakarya'nın komşu ili olan Kocaeli'de meydana geldi. İstanbul'dan Hatay'a gitmek için evden kaçan 15 yaşındaki E.Z.İ. isimli kız çocuğu, Kocaeli'de M.C. isimli şahsın tırına bindirildi. İddiaya göre E.Z.İ., tır içerisinde 3 şüphelinin cinsel istismarına maruz kaldı, olaydan 4 gün sonra ise Körfez ilçesinde bırakıldı. Olayın ortaya çıkmasıyla gözaltına alınan tır şoförü M.C., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yapılan muayenelerde E.Z.İ.'nin cinsel istismara uğradığı tespit edildi.

 Hakkında, 'Zincirleme şekilde özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek', 'çocukları fuhuşa teşvik etmek veya yaptırmak veya aracılık etmek', 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'çocuğun zincirleme şekilde nitelikli cinsel istismarı' suçlarından dava açılan M.C.'nin, Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. M.C. ile birlikte genç kıza istismarda bulunduğu iddia edilen O.D. ve Ü.M.'nin de Gebze'de açılan dosyaları mevcut dosya ile birleştirildi.  Mahkeme heyeti, sanık M.C.'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi

kocaelihalkgazetesi

AdminAdmin