GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-06-2024 22:35   Güncelleme : 26-06-2024 22:59

Ölen gencin ailesine "para teklifi" iddiası..!

Ölen gencin ailesine

Aslen Sakarya'nın Arifiye ilçesi sakinlerinden olan ve Sırbistan'da çalıştığı inşaatta cansız bedeni bulunan gencin ölüm nedenine ilişkin çok önemli iddialar ortaya atıldı ve açıklamalar yapıldı. 

HALASI DETAY HABER'E KONUŞTU

Yusuf Can adlı gencin intihar etmediği, çalıştığı esnada halat kopması sonucu düştüğü, kaburgalarının kırıldığı ve iç kanama sonucu öldüğü ileri sürüldü. 

"İÇ KANAMADAN ÖLDÜ"

Konuyla ilgili iddia ve açıklamalar, ölen gencin halasından geldi. Hala Emine Can internet gazetemize özel çarpıcı açıklamalarda bulundu ve yeğeni Yusuf Can için, "İntihar etmedi, çalıştığı yerde halat koptu, düştü, kaburgaları kırıldı ve iç kanamadan öldü" dedi.

"İNTİHAR SÜSÜ VERDİLER"

Gazetemize konuşan hala Emine Can, "Yeğenim intihar etmedi, ancak şirket sahibi olaya intihar süsü verdi. Çalışanlarına "Yusuf'u eksi 3 ncü kata indirip "ipe asın" demiş. Boynunda intihar izi kalması için de 2 gün boyunca O'nu o halde bekletmişler, sonra da Yusuf'un telefon rehberinden isimlerimizi silip, polisi aramışlar" ifadelerini kullandı. 

"ŞİKAYETÇİ OLDUK"

Ölen genç Yusuf Can'ın halası Emine Can, yaşananlar sonrasında olaya intihar süsü verdiği gerekçesiyle Sırbistan'da bulunan sözkonusu şirket sahibi hakkında şikayetçi olduklarını söyledi. 

"ŞİRKET SAHİBİ İFADE VERDİ, 3 KİŞİ DE TUTUKLANDI"

Şirket sahibinin, yaptıkları şikayet sonrasında ifadeye çağrıldığını anlatan hala Emine Can, yeğeni Yusuf Can'ın ipte asılı halde 2 gün boyunca tutulduğunu itiraf eden 3 çalışanın da tutuklandığını belirtti. Can, tutuklananlardan birinin adının Ümit K. olduğunu ifade etti. 

"PSİKOLOJİK BASKI UYGULADILAR"

Hala Emine Can şöyle konuştu: "Şirket sahibi, Ümit K. adındaki birini gönderip gözümüzün içine baka baka bize psikolojik baskı uyguladı. Biz yeğenimizin intihar etmiş olabileceğine inanmadık. O nedenle de Türkiye'de yeniden otopsi yapılmasını istedik. Şirketin yaptırdığı otopsi raporuna itiraz ettik. Çünkü onların yaptırdığı otopsi raporunda olayı "intihar" olarak nitelendirmişler. Oysa olay intihar değil. Resmi otopsi sonucumuz henüz elimize ulaşmadı. Ulaşınca sizlerle paylaşacağım" 

"ZIRHLI ARAÇ TALEP ETMİŞ"

Ölen Yusuf Can'ın halası Emine Can, ayrıca 15 gün sonra mahkeme olacağını, şirket sahibinin de mahkeme salonuna gelebilmek için zırhlı araç talep ettiğini öne sürdü. 

"PARA TEKLİF ETTİLER"

Emine Can, "İki gün önce şirket sahibi bize para teklifinde bulundu" dedi. Can, kendilerine 1 milyon dolar teklif edildiğini öne sürdü. 

"BU VİCDANSIZLIĞI YAPANLAR CEZALANDIRILSIN"

Sakarya Detay Haber'e konuşan hala Emine Can, "Bize bu vicdansızlığı yapanların cezalandırılmasını istiyoruz" dedi. 

"KORKMUYORUZ"

Bu işin peşini bırakmayacaklarının altını çizen hala Emine Can, "Kimseden korkmuyoruz. Bizim yerimiz de yurdumuz da adresimiz de belli. Haklılığımızı da biliyorlar" şeklinde konuştu. 

 

adminadmin